• $16,3617
  • €17,5749
  • 974.058
  • 2450.84
10 Şubat 2014 Pazartesi

Futbol süprizlerle doludur

Dün F.Bahçe, çok kıymetli üç puanı Sivas'ta bıraktı. Öncelikle F.Bahçe'nin oldukça şanssız olduğunu söyleyeyim... F.Bahçe maça hızlı başladı ve derhal orta sahaya hakim oldu. Sivas takımı oldukça donuk gözüküyordu. İlk 15 dakika topa %74 hakim olan F.Bahçe, 6, 7 ve 13. dakikalarda üç gol pozisyonuna girdi ama kaleci Nihat'ı geçemedi. 21. dakikada F.Bahçe için şanssız bir olay oldu. Egemen, basit bir faul sonrası gördüğü sarı kart sonrası hakemin üzerine yürüyünce, kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı. Tabii F.Bahçe'de Egemen, Alves, Emre ve Caner gibi futbolcular kolay kolay ceza görmezler.
Ama bu sefer Yunus Yıldırım, Egemen'e kırmızı kartı gösterdi. F.Bahçe on kişi kalınca forvet olarak başlattığı Caner'i sol beke aldı, sol bekteki Kadlec, stopere geçti ve F.Bahçe durdu. Bu arada Sivaslı Kadir'in eline çarpan bir top penaltı olarak verilebilirdi. Maçın ilk devresinde Sivas oyunu oldukça kendi alanında kabulleniyor ve uzun toplarla kontratağa çıkmaya çalışıyodu ama hiçbir pozisyona giremedi.
Maçın ikinci devresinde Sivas daha akıllı oynadı. Orta sahayı beş kişiyle kapatarak F.Bahçe'nin orta saha hakimiyetini ortadan kaldırdı. 57. dakikada
F.Bahçe'nin gollük pozisyonunu Nihat engellerken, uzaklaştırılan top Aydın'ın ayağından ve savunmaya çarparak Volkan'ı geçerek gol oldu. F.Bahçe daha morali yükselen ve fiziği daha kuvvetli Sivas karşısında 60. dakikadan sonra teklemeye başladı. Önce Sow çıktı yerine Alper girdi. Sonra Emre çıktı yerine Salih girdi ama Sivasspor da yorulan F.Bahçe karşısında 81. dakikada Burhan'ın ayağından ikinci golü buldu.
F.Bahçe defalarca yazdığımız gibi orta sahası zayıf bir takım. Bu sefer de iki hücum oyuncusu Emenike ve Webo sakat olduklarından, Sow da çıkınca tamamen etkisiz kaldı. Maçı çeviren olay Egemen'in kırmızı kartla oyundan atılmasıdır. F.Bahçe takımı biraz yorgun, biraz da yaşlı ve neredeyse tüm forvetleri sakatlandı. Son sözüm devre arasında şampiyon ilan edenlere: "Futbol ayakla oynanan bir oyundur, tesadüflere yer vardır ancak ne zaman ne olacağı belli olmaz."

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu