• $9,6479
  • €11,2078
  • 559.203
  • 1490.87
28 Ağustos 2017 Pazartesi

Fener'in şansı döndü

Sezon açıldığından beri, şanssızlıkla kötü oyunun bir arada getirdiği hüzün bu hafta Gençlerbirliği karşısında çok şanslı olan Fenerbahçe tarafından bir ölçüde unutturuldu. Ama Fenerbahçe’nin liderliğe oynayacak gibi bu maçta da oynamadığını gördük. Fenerbahçe’de çok sayıda eksik oyuncu vardı. Fernandao, Mehmet Ekici, Alper ve Van Persie. Bana sorarsanız Van Persie hiç olmasa daha iyi olurdu ama mesela Alper ve Mehmet Ekici takıma çok katkı yapan oyuncular. Ama onlar da yoktu.
Fenerbahçe maça şanslı başladı. Fenerbahçe bu sefer kalede Volkan’ı yeniden kullanıyordu. Ve forvette de iki yabancısı Giuliano ve Soldado da görev yaptı. 20. dakikada sol taraftan ortalanan topta Gençlerbirliği oyuncusu Halil İbrahim, ters bir kafayla kendi kalesine golü attı ve Fenerbahçe öne geçti.
Fenerbahçe’de son zamanlarda en çok hata yapan hatta en kötü oyuncu Skrtel. Devamlı yere düşüyor. Skrtel 33’üncü dakikada bu sefer de penaltıya neden oldu. Ahmet Oğuz penaltıyı gole çevirerek maçın 1-1 olmasını sağladı.
Fakat Fenerbahçe’nin şansı devam ediyordu. 43’üncü dakikada Gençlerbirliği oyuncusu Rantie kırmızı karttan atıldı ve Fenerbahçe de rakip 10 kişi kalınca rahatladı.
İkinci devrede birkaç değişiklik yapıldı. Dirar’ın yerine Aatif girdi. Aatif çok hareketli bir oyuncu ama çok fazla fırsat verilmiyordu. Bu sefer fırsat buldu ve Fenerbahçe’nin felaketten kurtulmasına katkı yapanlardan biri oldu. Sol bekte oynayan Hasan Ali’nin yerine de İsmail girdi. Fenerbahçe dinçleşti.
67’de Ozan takımına bir gol kazandırarak, Fenerbahçe’yi galip duruma geçirdi. Bundan sonrasında Fenerbahçe topu tutarak hata yapmamaya çalıştı. Bir de rakibin ikinci bir oyuncusu kırmızı kart görünce, son 5-10 dakikayı 9 kişiye karşı oynadı. Dünkü oyun gene de Fenerbahçe’nin oynaması gereken şekilde bir oyun değildi. Yeni transferlerin oynatılması takımın daha çok hücum yapmasına yol açtı. Kaleci Volkan da geri geldi ve hatasız oynadı.
Fenerbaçhe’nin buna ihtiyacı vardı. Çünkü çok fazla eksik oyuncu var.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri

''Gıda Denetim Seferberliği'' kapsamında Trakya'da denetimler başladı

İstilacısı aslan balığı Ege'de de yayılıyor