• $16,9879
  • €17,4227
  • 965.46
  • 2371.25
19 Ağustos 2016 Cuma

Fener’in rakibi amatör küme takımı

Fenerbahçe, Grasshoppers’la oynamaya başlamadan evvel, bildiğiniz birkaç özelliğin konuşulması gerekliydi.

Grasshoppers, İsviçre futbol tarihinde en çok şampiyonluk kazanan takımdır. Tam 27 şampiyonluğu var. Ama son yıllarda Grasshoppers ilk 3’e bile çok zor giriyordu, zayıflamış bir kulüptü. Nitekim bir önceki sezonda Basel birinci olurken, Grasshoppers, dördüncü olarak klasmana yerleşmişti. Grasshoppers’ı izleyenler çok gol yediğini, çok da gol attığını söylüyorlardı. Bu nedenle bir an önce gol atılması gereken, farkın önemli olduğu bir maç oynanacaktı.

Nitekim de öyle oldu. Fenerbahçe takımında Advocaat çok önemli bir değişiklik yapmamıştı. Sadece iyi tanıdığı Van Persie’yi maç oynayacak durumda bulmayınca, onun yerine Fernandao’yu oynatmayı seçmişti. Onun dışında Volkan sakatlık sonrası kaledeydi, sürpriz takımda önemli bir rol verilen Aatif orta saha ile forvet arasında yer alıyordu.
Ancak Fenerbahçe maça çok şanslı başladı. Daha 4. dakikada Salih’in, 18 içine kadar getirdiği topta Aatif önünde savunmacı olmadan golü attı. Bundan sonra Fenerbahçe 5 tane gol pozisyonu yarattı ve bunların hiç birini atamadı. Diğer taraftan da Grasshoppers’in ciddi bir pozisyonu yoktu. Fener’in gol pozisyonlarını konuşursak 8. dakikada Fernandao kale ağzında vuramadı, 27. dakikada Neustadter soldan ortayı gole çeviremedi, 30. dakikada Emenike bariz bir pozisyonu atamadı, 32. dakikada Hasan Ali’nin ortasına Mehmet Topal vurdu ama kaleyi bulamadı. 42. dakikada ise Emenike gol pozisyonunu kalecinin üstüne vurdu. İkinci devre ne olacağı belli değildi. Eğer rakip tesadüfen de olsa bir gol atarsa Tarzan zor duruma düşerdi.

Maçın ikinci devresinin 70. dakikaya kadar ilk devreden hiçbir farkı yoktu. İlk devre 5 tane gol kaçıran Fenerbahçe ikinci devrenin başında da üç tane kaçırdı. Ancak 70. dakikada yapılan iki değişiklikle Aatif ve Fernandao çıktı, yerlerine Van Persie ve Stoch girdi. Bu dakikaya kadar Fenerbahçe zaten durumu idare ediyordu ve amatör küme görüntüsündeki Grasshoppers biraz topa sahip olsa da Fenerbahçe kalesine yanaşamıyordu. Maçın sürprizi Stoch oldu. 71. dakikada mükemmel bir şutla ikinci golü attığı gibi 91. dakikada da skoru 3-0 yaparak Fenerbahçe taraftarını rahatlattı.

Grasshoppers Türkiye’de olsaydı 3. Ligde oynardı. Fenerbahçe’de Salih, Emenike, Van Der Wiel, Mehmet Topal ve golleri atan Stoch iyi oynadılar.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı