• $15,4956
  • €16,1423
  • 901.533
  • 2419.23
12 Eylül 2016 Pazartesi

Fener'e oyun kurucu gerekli

Fenerbahçe sezona oldukça kötü bir açılışla girmişti. İlk maçında Başakşehir'e deplasmanda 1-0 yenilmiş, sonrasında Kayserispor ile kendi sahasında 3-3 berabere kalmıştı. İşin tuhaf tarafı iki maçta sadece 1 puanı olan F.Bahçe, puan cetvelinde de 15. sıradaydı! Tabii F.Bahçe de iki önemli oyuncu Kjaer ve Mehmet Topal'ın cezalı olduğunu da hatırlatalım...
Bu maçta ise F.Bahçe ilk 35 dakika Bursaspor'un 18'ine dahi giremedi ve 18'ine giremediği gibi şutta atamamıştı. Bursaspor ise 20. dakikada gollük bir şutunu kaleci Volkan iki hamlede kesti. 32. dakikada ise Batalla, 18 içinde bomboşken vurduğu kafa ile Bursa'yı 1-0 öne geçirdi.
Fenerbahçe çok kötü ve bireysel bir futbol oynuyordu ama tabii ki problem belli; F.Bahçe'nin orta sahası Josef-Alper-Ozan tarafından oluşturuluyordu ve forvet oyuncularına gole gidebilecek bir pozisyon yaratılmıyordu. 40. dakikada F.Bahçe'nin sol açığında oynayan Volkan'ın şutunu kaleci Harun kurtardı. 45. dakikada yapılan ortaya ise Sow vurdu bunu da Harun kesti.
Oyun kurucusu olmaması F.Bahçe'nin yapısal problemi. Ama F.Bahçe de ilk yarı hem orta saha hem de forvet çok kötü oynuyordu.
Maçın ilk devresinde F.Bahçe topa %76'ya %24 ile hakimdi. F.Bahçe antrenörü Advocaat, çözüm için forvet oyuncusu değiştirmeyi artırmıştı. İkinci devrede önce Alper'in yerine Van Persie girdi. Sonra Lens'in yerine Stoch girdi. Sonra da Neustadter'ın yerine Emenike girdi. Ancak F.Bahçe'nin şansızlığı da vardı. 62. dakikada Volkan'ın şutu Bursa kale direğinden döndü, 66. dakikada yine Volkan'ın şutu Bursa'nın savunma oyuncuları tarafından gol çizgisinden uzaklaştırıldı. 78. dakada ise Josef'in şutunu Harun kurtardı.
Bu maçın verdiği ders şu; F.Bahçe'nin son bir kaç yılda oyun kurucusu yok. Bu durumda kanattan orta yapmayı seçiyor ama ortacılar etkili değil ve rakibin 6 pas içinde gol vuruşu yapacak forvet Fernandao da sahada değildi. F.Bahçe'nin takım olabilmesi için bir oyun kurucu gerekli.

<p>T-129 ATAK ilk uçuşunu 17 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleştirdi. Helikopterin ilk teslimat ise  2

TAARRUZ VE TAKTİK KEŞİF HELİKOPTERİ - T129 ATAK

Kupa artık sahibinin ellerinde!

Başkan Erdoğan Bir Şiir Bir Hayat-Zindandan Mehmed'e Mektup Sergisi'ni gezdi

Başkan Erdoğan Katar emirini Vahdettin Köşkü'nde kabul etti