• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
7 Aralık 2015 Pazartesi

Fenerbahçe’nin şanssız günü ve cesur hakem

Haftalardır çok methedilen Fenerbahçe, ligin 13’sü durumundaki Gaziantep karşısında öldü öldü dirildi. Maçın başlangıcında Pereira dönemi Fenerbahçe’si ilk 10 dakikada saldırıp, gol atmaya çalışan bir takım olmuştu. Ama Gaziantep’te tersi vardı. İlk 10 dakikada oyuna ağırlığını koyan Gaziantep’ti. Nitekim 6. Dakikada Camara’nın golüyle 1-0 öne geçtiler.

Golü atan Gaziantep savunmasını iyice sıkılaştırdı ve Fenerbahçe 30. dakikada yüzde 66 hakim olan ve bastıran bir takım haline gelmişti. Ancak Fenerbahçe’nin başına bir kaza geldi. Gaziantep savunmasından ileriye doğru atılan topta bariz gol pozisyonuna giden rakibi Larson’u Hasan Ali, faulle indirirken kırmızı kart gördü. Hakemin kararı doğruydu çünkü bariz gol şansı vardı. Bu durumda Alper sol beke geçti, Hasan Ali oyundan çıktı ve devreye Fenerbahçe mağlup girdi.

Fenerbahçe’de özellikle sağ kanattan yaptığı ataklarda etkili olan oyuncu Gökhan’dı. Uzun dönem sakatlık geçirmiş olan Gökhan eski formuna gelmiş bulunuyor. Ancak 30. Dakikada oyundan atılan Hasan Ali’nin yerine Souza çıkartılıp, Caner bek pozisyonuna girmiş ve Alper yeniden forvete geçmişti. Burada eklemek lazım ki Caner bıraktığı yerden eski işlerine başladı. Hakemleri taciz etmek, diğer oyuncularla itişip-kalkışmak. Aslında Türkiye’nin en iyi futbolcularından birisi olan oyuncu için uygun davranış değil. Şampiyonluk çekişmesi oldu mu en efendi futbolcular bile çamurlaşabiliyor. Nitekim Mehmet Topal genç Muhammet’e öyle bir dirsek attı ki Muhammet’in burnu 10 dakika tamir edildi.

İkinci devrede kahraman gene Gökhan’dı. 49. dakikada Gökhan 18 dışından fişek gibi bir şut çekti ve skoru 1-1’e getirdi. Ancak dün Fenerbahçe’nin şanslı günü değildi. Gaziantep ligin en az gol atan takımlarından biri olmakla beraber Fenerbahçe karşısında etkili bir hücum ortaya koyuyordu. Fener kalesinin önündeki karambolde Diego geriye yardım edeyim derken, 18 içinde topu koluyla kesti ve Gaziantep penaltıdan yeniden 2-1 öne geçti.

Fenerbahçe’de Alper 65. dakikada skoru 2-2 yaparken top direğe çarpıp, kaleye giriyordu. Maçın son dakikalarında Gaziantep de pozisyonlar üretti fakat gol atamadı. 92. dakikada Fernandao’nun vuruşu direkten döndü. Pereira 72. Dakikada Diego’yu oyundan alıp, yerine Volkan’ı sokmuştu. 85. dakikada da Alper’in yerine Markovic girmişti. Ama skor değişmedi. 2-2 beraberlikle Fenerbahçe zirveden indi.

Türk futbolunda medyanın esas yaptığı şey abartmak. Fenerbahçe’yi methederek bir ay geçirdik. Dün Gaziantep’te yenilebilirdi. Bence şampiyonluk için adaylık Ocak ayındaki uzun tatilde hangi takımın daha iyi hazırlanacağına çok bağlı. Onun için bu şampiyonluk tıraşını bırakalım da daha kaliteli futbol oynamaya çalışalım.

<p>Mete Gazoz, Tokyo 2020'de altın madalyayı kazanarak tarih yazdı. Genç sporcumuzun henüz 17 yaşınd

Mete Gazoz sözünü tuttu! Henüz 18 yaşındayken bakın ne demişti

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı