• $9,6107
  • €11,2009
  • 554.164
  • 1479.93
18 Ağustos 2017 Cuma

Fenerbahçe'nin hiç şansı yoktu

Dün Fenerbahçe’nin rakibi Vardar’ın memleketinde, Üsküp kentinde yaptığı önemli bir maçı vardı. Fenerbahçe bu maça gitmeden önce kulübün yapması gereken bir sürü şeyi yapmamıştı. Kulübün yurt dışından transfer ettiği oyuncular maça geç geldiler ve oynayabilenler takıma alışamadı, oynamayanlar da İstanbul’da kaldı.

Diğer taraftan Fenerbahçe’nin iki tane sakat santrforu vardı ve bunların yerine genç bir oyuncuyu oynatıyordu Aykut Kocaman. Tabii ki bu genç oyuncu elinden geleni yaptı ama rakipler de Fenerbahçe’yi iyi analiz etmişlerdi. Genç santrforla ve çoğunluğu orta alan oyuncusu olan futbolcularla Fenerbahçe’nin kolay kol atamayacağını tahmin etmişlerdi. Muhtemelen oyun stratejileri maç içinde gol yememek ve mümkünse bir gol atabilmekti. Fenerbahçe’den çekindikleri için de 4+4+2’lik alan savunmasının hareketli bir şeklini oynuyorlardı ve kendi sahalarından da çıkmıyorlardı.

Fakat dün Fenerbahçe’nin hiç şansı yoktu. Daha 8. dakikada Ahmet Han’ın önüne gol pozisyonu çıktı fakat rakibi vurdurmadı. Yoksa Fenerbahçe 1-0 önde olacaktı. 1-0 çok büyük bir mağlubiyet değildi ve Fenerbahçe her zaman gol atabilir hatta bu skorla Türkiye’ye dönse burada bunun üstünde gol atabilirdi. Ancak dedim ya dün Fenerbahçe’nin hiç şansı yoktu ve 20. dakikada ileriye rast gele bir top vuran Vardarlılar bir gol yaratabildiler. İki tane Fenerbahçe savunmasına karşı bir Vardarlı, Skrtel’in kayıp yere düşmesiyle topu uzağa atamayınca Vardarlı oyuncu durumu 1-0 yaptı.

Bu dakikadan sonra devreye kadar Fenerbahçe’nin 5 tane şut atacak pozisyonu vardı, gole gidebilirdi ama kalecileri neredeyse bütün topları kurtardı, bir tanesini de Fenerbahçe direğin dışına attı.

Maçın ikinci devresinde de bir çok şey değişebilirdi. Skor 1-0 devam ediyordu ve Fenerbahçe’nin rakibi gol pozisyonu kovalamıyordu, sadece savunmaya çalışıyordu. Ancak Fenerbahçe’nin yaklaşımı da biraz hatalıydı. Onlar çok geride savunma yapıyorlar, dolayısıyla Fenerbahçe uzaktan şut atıyordu. Bu da ya kalecide kalıyor ya da dışarı gidiyordu.
60’tan sonra Fenerbahçe oyuncu değiştirmeye başladı. Ama bu değişiklikler de bir şey değiştirmedi. Fenerbahçe Ahmethan'ı Soldado ile değiştirmişti, Şener’i de dışarıya alıp yerine Aatif’ı koydu ama bunlar da fayda etmedi. Ancak esas acıklı şey 91’de gerçekleşti. Onların en faydalı savunma oyuncusu kırmızı kartla dışarıda kalmıştı ve İstanbul’da oynayamayacaktı. Ama 92’de bir hata daha yaptık. Kaleciye pas veren Mehmet Topal topu kaleye attı ve skor 2-0 oldu. Daha fazla detay vermeye gerek yok. Fenerbahçe bu takıma İstanbul’da 5 gol bile atabilir. Yeter ki kadrosunu tam sahaya sürebilsin.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi