• $9,3296
  • €10,8631
  • 532.447
  • 1429.85
31 Ekim 2016 Pazartesi

Fenerbahçe uyandı Karabük uyudu

Dün Fenerbahçe ligde 8 maç oynayıp, 12 puan kazanmış olan Karabükspor ile İstanbul’da karşılaştı. Ancak Karabük teknik kadrosunun maçın doğru bir analizini yaptığını düşünmüyorum. Fenerbahçe bugüne kadar oynadığı 8 maçta 3 galibiyet, 3 mağlubiyet, 2 beraberlik almıştı. Karşısındaki Karabük ise 4 galibiyet, 0 mağlubiyet ile eşit puandaydı. Ancak tabii ki Fenerbahçe teknik adamı Advocaat’ın farklı şeyler yapacağını da düşünmek gerekli. Bugüne kadar önemli bir görev vermediği Aatif’ı oyun kurucu pozisyonuna koymuş ve 2 kanat oyuncusu olarak da Volkan ve Lens’i kullanıyordu. Volkan ve Lens bu maçın başlangıcında henüz goller atılmadan evvel kanat oyuncusu olarak oynadılar. Yani kendileri gol atmak için değil. Bu da tabi Lens’le Volkan’ın çok s ayıda gole giden veya gidebilecek pozisyonlarda pas vermesini sağladı.
Öyle ki, Skertel ve Van Persie gibi bugüne kadar Türkiye’de golcü olarak önemli şeyler yapmamış olan 2 oyuncu takıma gol katkısı yaptılar.
Maçın ilk 15 dakikasında Karabük, Fenerbahçe’nin üstüne yüklendi. Ancak Karabük’te bitirici oyuncu yok. Uzun pasla yarı sahayı geçiyorlar ama gol pozisyonuna girecek pasları veya son vuruşları pek yapamıyorlar. Buna bir de 29. dakikada Ceyhun’un ikinci sarı kattan kırmızı kart alması ve takımı 10 kişi bırakması eklenince, Karabük’ün hiç şansı kalmadığı ortaya çıkmış oldu.
Nitekim Fenerbahçe bir oyuncu fazlası olduğu için, mesela Skertel’i hücumda 2 defa peş peşe göndererek 46. Dakikada ikinci Fenerbahçe golünü de üretti. Ancak bizim bu takımları uzun vade için değerlendirmemiz lazım. Fenerbahçe tabi ki, problemliydi ve taraftardan ve kulüp içinde çok eleştiri gelmekteydi. Ama Fenerbahçe bugüne kadar takım olarak pek oynamamıştı. Mesela Volkan sol açık oynarken veya sağ açık oynarken de pas vermekten daha fazla gol atmaya çalışırdı. Bu maçta ise çok iyi paslar verdi. Ama şunu söyleyelim, Türkiye’deki takımların en büyük sorunu orta sahanın zayıflığı. Bu problem varken de bunları çözebilmek için Lens ve Volkan kanatta oynarken Mehmet Topal da bu maç için daha çok ve daha serbestçe ileriye çıkma izni almıştı.
Rakip 10 kişi kalınca da savunmadan gelen oyuncuların Mehmet Topal’ın veya Skertel’in hayatı iyice kolaylaştı. Karabük ise 47, 52 ve 53. Dakikada 3 tane golü yiyiverdi. Yani teslim oldular.

<p class=''>CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaorğlu  dostları tarafından iyice köşeye sıkıştırıldı. Açı

HDP'den Millet İttifakı'na Öcalan şartı

İstanbul'da sabah saatlerinde trafik yoğunluğu yaşanıyor

İstanbul'da muhteşem dolunay manzarası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi