• $9,509
  • €11,0357
  • 549.044
  • 1519.25
26 Şubat 2016 Cuma

Fenerbahçe sonunda turu kaptı

Çok önemli olan bu maçın ilk devresinde her iki takımın da oyuna ağırlık koyamadığı bir maç oldu. Tabii birçok teknik adam tercihi F.Bahçe'nin basit bir oyun oynamasına neden olmuştu. Caner gibi Türkiye'nin en iyi oyuncularından biri neden kenarda? Bu sorunun cevabını ben veremiyorum.

Ve bu kadar önemli bir maçta hata potansiyeli yüksek olan Fabiano neden kalede ve Volkan yok?

F.Bahçe maçın ilk devresinde üç tane kaleye yakın olmayan gol pozisyonu buldu. 5. dakikada Souza'nın kafası, 25.dakikada Volkan Şen'in ve 42. dakikada Ozan'ın kaleyi sıyıran şutları...

Devre bitmeden 43. dakikada Gökhan Gönül sakatlanıp yerine Şener girdi.

Lokomotiv Moskova ise 22. dakikada Fabiano'nun yerden şutu kurtardığı pozisyonda gol yiyebilirdi. Ama 44. dakikada Fabiano'nun saçmalaması sonucu golü yiyiverdik. Fabiano 44. dakikada iki defa kaleciye verilen pası yerden rakip takım oyuncularına doğru uzaklaştırdı. İkincisinde Lokomotiv orta sahasında top forvete aktarıldı çekilen ilk şutu Fabiano kesti, ama Samedov'un ikinci şutu Lokomotiv'i 1-0 öne geçirdi. Bu tabii Lokomotiv'in cesaretleneceği anlamına geliyordu.

Tekrar ediyorum; hataya dönük Fabiano bu maçta o kalede olmamalıydı. Ayrıca Van Persie’nin hiçbir katkı yapmadığını da ekleyelim.

Maçın ikinci devresi de ilk devresi gibi oldukça yavaş tempoda başladı. Ancak hiç beklemediği zamanda gol yemiş olan F.Bahçe, daha fazla yüklenme arzusu içindeydi. Bu arada Lokomotiv savunması da agresif takılarak peşpeşe sarı kart görmeye başlamıştı. F.Bahçe ikinci devreye hakim olan taraf olarak 57. dakikada Hasan Ali'nin şutuyla gol denedi. 60. dakikada Volkan'ın ortasına Van Persie kafa vurarak nadir icraatlarından birini yaptı. 70. dakika F.Bahçe taraftarlarını üzebilecek bir dakikaydı. Bu dakikada soldan yapılan ortaya Samedov'un vurduğu kafa Fabiano'nun kucağına çarparak kurtarılmış oldu. F.Bahçe peş peşe değişiklikler yapmaya başladı. 74'te Ozan'ın yerine Kadlec girdi. Pereira 79'da da sahadaki en iyi oyuncusu olan Nani'yi alarak yerine Alper'i soktu. 83. dakikada ise F.Bahçe turu kazandıran golü atarak skoru 1-1 yaptı. M.Topal'ın vuruşu, Lokomotiv kalecisinin hüzünlü gözleri önünde 90'dan gol oldu.
1-1'lik skor F.Bahçe'yi rahatlatmıştı ve tur Türkiye'ye geldi taraftarlar sevindi.

<p>Eğitimlerini aldılar, küreklerini hazırladılar. Bu kez doktorlarıyla beraber hastanede değil, kay

Kansere karşı kürek çektiler

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu