• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
20 Kasım 2017 Pazartesi

Fenerbahçe nihayet kazandı

DÜN F.Bahçe kendi sahasında çok önemli bir maçı oynuyordu. F.Bahçe geçen haftayı 17 puanla 7’inci sırada tamamlamıştı. Yani zirveden 9 puan gerideydi ve mutlak suretle kazanması gerekiyordu. Bir de dezavantajları vardı. Alper ve Neto kart cezalısıydı. Valbuena ve Isla’yla beraber önemsiz Van Persie de sakattı. F.Bahçe, 5 eksikle sahaya çıktı. Ligde düne kadar 21 gol atmıştı ama tam 16 gol yemişti. Sıralamada onun üzerinde yer alan takımlar arasında bu kadar açık veren başka bir ekip yoktu.

F.Bahçe’nin bugüne kadar oynadığı futboldan farklı bir oyun sergilemesi gerekiyordu. Nitekim başlangıçla birlikte böyle de oldu. F.Bahçe topa hakim olan, iyi savunan ve pozisyona girmeye çalışan bir takım görüntüsü verdi. Gol atacakları da belliydi.

Nitekim 31. dakikada Dirar, ağları sarstı. Ama golün atılışında şans da vardı. Çünkü top, rakibe çarpıp önüne düşmüştü. Yine de takımın isteği ve ceza sahasındaki baskısıyla bu şans anı yaşandı. Maçın ikinci devresinde F.Bahçe’nin ilk yarıda oynadığı kadar ciddi şekilde maça sarılmadığı görüldü. 46. dakikada Bifouma, maçı 1-1 yapan golü attı. F.Bahçe’nin yeniden kendine gelmesi, 15 dakika kadar sürdü.

61. dakikada ilginç bir gol oldu. Soldado’nun oyuna girişinden sonra 4 defa kaleye atılan, 2’sinde direkten dönen pozisyon, ancak dördüncüsünde gol oldu! F.Bahçe yeniden öne geçti. İkinci golü yedikten sonra cıvıtma sırası Sivas’a geçti. Maçın geri kalan bölümünde Soldado, 2 gol daha atarak skoru 4-1’e getirdi. Böylece Sivas oyunu tamamen bırakırken, F.Bahçe çok rahatladı. Şu ikazı yapmamız lazım. F.Bahçe, ilk devrede çok gayretli, güçlü ve arzuluydu.

Maçın ikinci devresinin başında rahatladı ve beraberlik geldi. Beraberlikten sonra F.Bahçe gol atınca, Sivas oyuncuları tamamen kontrolü kaybetti ve 10 kişi kaldılar. Sonuç da aleyhlerine oldu. F.Bahçe’nin ilk devredeki ciddiyet ve kazanma arzusuyla ikinci yarıda oynamadığı belirtelim.

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor