• $13,4463
  • €15,2758
  • 793.697
  • 2047.71
11 Mart 2016 Cuma

Fenerbahçe iyi oynamadı

Fenerbahçe dün, 1-0'lık bir galibiyetle Braga'yı geçti. Medyamızda F.Bahçe'nin Braga'yı oldukça kolay geçmesinin mümkün olduğu yazılıyordu. Ancak gerçek, medya'nın düşündüğü gibi olmadı. F.Bahçe Diego'dan da mahrum olduğu için zaten zayıf olan orta alan ilk devrede uzun süre tekledi. İlk devrede Pereira'nın yapmış olduğu kaleci değişikliği ve bu sefer Avrupa maçında da Volkan'a yer vermesi ne kadar önemli olduğu ortaya çıktı. 17. dakikada rakip forvet Hassan'ın şutunu Volkan mükemmel kurtardı. 38. dakikada ise Van Persie'nin gollük şutu Braga kalecisi çeldi. İlk devrede her iki takımında birbirlerine hakimiyeti yoktu. Maçın ikinci devresinde ise F.Bahçe canlanır gibi oldu. Ancak F.Bahçe'nin 51 ve 62. dakikada Van Persie ile yapmış olduğu gol girişimleri sonuç vermedi. Maçın önemli bir sonuçla F.Bahçe aleyhine bitmesine neden olabilecek Josue'nin şutunu ise yine Volkan kurtardı. Her iki takımda çok oyuncu değiştirdiler ve maçın sonucunu belki de Türkiye'de ki futbolcuların en iyisi olan Mehmet Topal'ın 81. dakikada orta sahadan kapıp, sol ayakla attığı bir şut mükemmel bir gol olarak sonuçlandı ve Fener deplasmana 1-0p galip gidecek.

F.Bahçe bu maçta ikinci devrenin bazı bölümlerinde rakip üzerinde baskı kurdu. Ama rakibin ikinci devrede iki tane gol pozisyonu da vardı. Bana sorarsanız son zamanlarda sık sık olduğu gibi kaleci Volkan, takımını ayakta tutan oyuncu oldu. Van Persie ise maç öncesi medyadaki övgülere rağmen sonuca etki eden bir futbol ortaya koymadı. Gökhan'ın sakatlığı, Markoviç'in oynayamayacakcak durumda olması ve Diego'nun cezası, birazda psikolojik çekilmeyle birleşince Fenerbahçe pek iyi bir futbol ortaya koyamadı.

Braga kolay bir takım değil diyenler haklı çıktılar. Bu düzeyde futbolda 1-0 tehlikeli bir sonuç. F.Bahçe'nin deplasmandaki maçı zor olacak.

<p>New York Belediye Başkanı Eric Adams. tezgâhın gece geç saatlerde açık olduğunu belirtti. Manavla

New York Belediye Başkanı, Türk manavını seçti

Dünyanın en güçlü hava kuvvetleri hangileri? Türkiye kaçıncı sırada?

Başlarını derde sokan hayvanlar! Bu hale nasıl geldiklerini kimse anlayamıyor

Savaş sonrası yaralanan karıncalar bakın ne yapıyor! Bilim inanlarını şaşırtan görüntü