• $8,4047
  • €10,1808
  • 506.756
  • 1460.86
20 Eylül 2015 Pazar

Fener zor kurtuldu

Fenerbahçe Perşembe günü ismi ve futbolu pek tanınmayan bir takımdan 3 gol yiyerek perişan olmuştu. Halbuki bu maçın ilk 5 dakikasında 3 tane gol pozisyonu vardı ve Fenerbahçeli oyuncular, gol vuruşunu yapamamışlardı. Maçın ilerleyen dakikalarında ise Fenerbahçe’nin berbat bir futbol oynadığı dikkatleri çekmişti. Fenerbahçe’nin o Avrupa mağlubiyetinde iki tane önemli defosu ortaya çıkmıştı.

Biri Fenerbahçe’nin çok zayıf bir orta sahası vardı. Pereira her maçta ayrı bir orta saha denemek durumundaydı.

İkincisi Fenerbahçe kazanmak istemeyen, rastgele bir futbol oynayan takım görüntüsü vermekteydi.

Dün ise Fenerbahçe, Bursa karşısında tamamen farklı bir takımla başladı. Geride oynayan Mehmet Topal, orta sahaya sürülmüştü ve yanında Meireles ve Ozan ile beraber üçlü bir orta saha oluşturuyordu.

Bu orta saha bizim görüşümüze göre, Fenerbahçe’yi koca bir sezon taşımaz ve Fenerbahçe’nin orta alana oyun kurma becerisi olan, aynı zamanda takım oyununu seven bir oyuncu transfer etmesi lazım.

Ama Fenerbahçe, dün maçı aslında ilk yarım saatte farklı bir skora götürebilirdi. Nedeni de çok basit Fenerbahçe Perşembe gününden çok daha fazla koşuyor, maça çok daha asılıyor ve çok daha fazla pas yapıyordu.

Tabii bunun sonucu, Fenerbahçe’nin maça yüzde 73 hakim olması ve Bursa’nın yüzde 27’de kalmasıydı. İlk devrede Fenerbahçe 3 adet gol pozisyonuna girdi birini Markovic’in taşıdığı topta Nani gole çevirdi.

20. dakikada gelen golden sonra, 25’te Meireles’in attığı şut kaleciden döndü. 28’den sonra da Ozan’nın şutu dışarı gitti.
Fenerbahçe ilk yarım saatten sonra durdu ve bu sefer iş kaleci Volkan’a düşmeye başladı. Maçın ikinci devresinde 59’uncu dakikada Volkan mükemmel bir kurtarış yaptıktan sonra 62’inci dakikada Fenerbahçe tempoyu düşürmüş olmanın cezasını gol yiyerek ödedi.

Pereira burada 74’üncü dakikada sahanın en iyi Fenerbahçe oyuncusu olan Markovic’i çıkartarak yerine, Van Persie’yi koydu ve Van Persie 79. dakikada ağır çekimli bir pozisyondan Fenerbahçe’yi Hasan Ali’nin pasını gole çevirerek kurtardı.

Şimdi sormamız lazım. Fenerbahçe’nin ne zaman direnecek bir orta sahası olacak, bir oyun kurucusu da olacak? Diğer taraftan da Fenerbahçe ilk 30 dakikada gösterdiği futbolu tüm maç gösterebilecek?

Milyonlarca doları takıma vasat katkı yapan oyuncular için harcamamıştı Fenerbahçe.

<p>Murat Dalkılıç kendisi hakkında yöneltilen soruya yanıt vermeyen eski eş Merve Boluğur hakkında i

Murat Dalkılıç'tan Merve Boluğur açıklaması: Kanlı bıçaklı ayrılmadık

WhatsApp mesaj iletme özelliğini sınırlandırdı

Kirpikleriyle dünya rekoru kırdı

F.Bahçe'de beklenmedik ayrılık! Hem de şaka gibi rakama