• $8,3086
  • €10,0837
  • 488.612
  • 1444.87
01 Mart 2015 Pazar

Fener puan dağıtıyor

Deniz GÖKÇE

F.Bahçe, dün muhakkak 3 puan kazanması gereken bir maçta, ligin 14.sü Konya'ya takıldı. Maçın ilk 30 dakikası inanılır gibi değildi.

Konya'nın antrenörü Aykut Kocaman, F.Bahçe'yi ve İsmail Kartal'ı yakınen tanıyordu. Tabii Aykut'ta İsmail Kartal'ı tanıyordu. İlk yarım saatte Aykut Kocaman'ın taktiği tuttu. 30 dakika boyunca F.Bahçe santrayı bile geçemedi ve gole giden bir girişim yapamadı. Tabii önemli neden orta alan kadrosundaki zaafiyetti. F.Bahçe'de Mehmet Topal ve Selçuk'tan oluşan bir orta alan vardı. Onların önünde de savunmaya daha dönük bir oyuncu olan Meireles oyun kurucu olarak oynuyordu. Geçmişte F.Bahçe'ye çok puan ve galibiyet getiren, yerden kısa paslı ve kalabalık hücum tam yarım saat gerçekleşemedi. Tabii F.Bahçe'de eksiklerde önemliydi. Sol tarafta hem savunmada hem hücumda etkili oynayan Caner cezalıydı. Emre de sakatlık nedeniyle ilk 11'e girmemişti. Konya 7. dakikada Mahlangu'nun attığı golle 1-0 öne geçti. 24. dakikada da Campos'un şutu gole dönüşemedi.

30. dakikadan itibaren F.Bahçe uyandı ve ilk devrenin son 15 dakikasında üç tane gol pozisyonundan yararlanamadı.
Maçın ikinci devresinde ise F.Bahçe tamamen tendine gelmişti. İsmail Kartal, üç tane hücum oyuncusu değişikliği yaptı. 59. dakikada orta sahadaki Selçuk'un yerine Emre oyuna girdi. 66. dakikada ise oyun kurucu Meireles çıktı yerine Webo girdi. Bu iki değişiklikte geç yapıldı. Ama 67. dakikada Egemen bir kafa vuruşu ile skoru 1-1 yapınca F.Bahçe baskıyı artırdı. 79'da Kuyt'un kafasını ve 81'de Sow'un gol girişimini kaleci Kaya önledi. 80. dakikadan sonra İsmail Kartal, Emenike'yi çıkartıp Diego'yu oyuna aldı ama F.Bahçe skoru değiştiremedi. F.Bahçe'nin Emre oynamadığı zaman bariz orta alan sorunu ortaya çıkıyor. Alves ve Caner oynamadığı zamanda savunma sorunu ortaya çıkıyor. Diğer taraftan Emenike'nin önemli katkı yapmadığını da ekleyebiliriz.

F.Bahçe sonunda topa %60'tan daha fazla sahip oldu ama gol vuruşlarını yapamayınca 7 gol pozisyonundan tek bir gol çıkartınca puanları veriyorsunuz.

<p>Astrolog Özlem Recep, 'Kadro bekleyenler alanları ile ilgili olumlu olan süreçlerin içerisindeyiz

11 Mayıs Boğa Burcu Yeniayı'nın burçlara etkisi

Demir yoluyla taşınan bor, seramik ve mermer miktarı arttı

Bakan Karaismailoğlu, Trabzon'da inceleme ve ziyaretlerde bulundu

Osmaniye'de tarlada bulunan yaban kedisi yavruları bakıma alındı