• $16,6593
  • €17,5574
  • 975.017
  • 2490.24
29 Temmuz 2015 Çarşamba

Fener pozitif oynadı

F.Bahçe dün zor bir takımla zor bir maç oynadı. Ancak yanlış anlaşılmasın; F.Bahçe pozitif bir futbol oynuyordu ama herkes biliyorki Lucescu takımlarına karşı gol atmak ve pozisyon üretmek oldukça zor. Ancak Pereira, F.Bahçe takımında zaten mevcut olan hücum yaklaşımını tüm oyuncularla oynamaya kararlı. Ancak rakibe yüklendiğiniz zaman savunmada ileri çıkınca uzun toplarla fırsat yakalamaya çalışan ve Teksera ve Daysan gibi hızlı oyuncuları olan Shaktar maçın ilk devresinde Shaktar Fred ile bomboş bir pozisyon yakaladı ama dışarı attı. Diğer Shaktar pozisyonlanı da Tayson kaleya yolladıysa da Volkan fırsat vermedi. F.Bahçe'de ilk devrede Diego'nun şutu kalecide kaldı, Caner'in vurduğu uzun şut ise üst direği sıyırdı.

F.Bahçe savunması maçın başlarında dörtlü savunmanın arkasına atılan toplarda çok açık verdi. Ayrıca neredeyse tüm hava toplarını Shaktar oyuncuları alıyorlardı. Söylememiz gerek; ilk yarım saatte Nani ve Sow sahada yok gibiydiler.

F.Bahçe takımını sahanın her yerine ayak basan Diego, M.Topal ve kaleci Volkan ayakta tuttular. Maçın sonunda Pereira, yorgun düşen Topal, Sow ve Diego'yu çıkarttı. Yerlerine Meirelen Van Perse ve Stoch girdi. Van Perse'nin oyuna girmesiyle tribünlerde alkışlar artarken F.Bahçe yeni giren oyuncularla tekrar gol için yüklenmeye başladılar. F.Bahçe takımının en büyük dezevantajı yıldız oyuncuları örneğin Nani ve Van Perse gibi pek hazır olmayışlarıydı. Ancak Nani ikinci devrede açıldı ama gol üretmeyi beceremedi. F.Bahçe de orta alanda oynayan Souza çok yaratıcı bir oyuncu görüntüsü vermedi ama görevini yaptı. M.Topal ile beraber orta alanı toparlayan oyuncular arasında yer aldı. Ancak söylenmesi lazım ki; F.Bahçe'nin bütün organizasyonu Diego'nun sırtına yüklemek yerine orta sahaya bir oyuncu transfer edilmesi gerekiyor.

Çünkü Diego o kadar uzun süre koştu ve sahanın her yerine ayak bastı ki bu tempoda çok uzun süre dayanamaz.
Türkiye liglerinde oynandığı zaman F.Bahçe'nin iki hücum silahı sağ kanatta ki Gökhan ve sol kanattaki Caner'di. Bu iki bek hücuma önemli katkı yapıyorlardı. Ancak Shaktar gibi önemli bir takıma karşı Gökhan'ın sakatlık nedeniyle oynamayışı ve Caner'in de taktik olarak neredeyse tüm zamanı giredi geçirmesi F.Bahçe'nin gol şansını azalttı.

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...