• $7,3565
  • €8,9483
  • 439.281
  • 1540.69
15 Şubat 2011 Salı

Fener maçı hak etti

İlginç olan; maçın başından itibaren bildiğimiz Fenerbahçe'nin, kendi sahasındaki maçlara hızlı ve baskılı başladığı ve erken gol bulmaya çalıştığıydı. Kayserispor hakkında bildiğimiz ise ligin en az gol yiyen üç takımından biriydi ama gol atma becerisi kıttı. Üstelik bu maça çıkarken de birinci kaleci Süleymanou yoktu.
Tabii Fenerbahçe'de takımın en önemli oyuncusu Emre'siz oynuyordu.
Sağda Özer, solda Dia, hem hücuma katkı yaptılar hem de pres yaptılar. Özellikle Mehmet Topuz müthiş bir oyun sergiledi. Bu stratejinin sonucu Kayseri orta sahasının Fenerbahçe'nin baskısı karşısında tamamen boğulması oldu. Fenerbahçe daha üçüncü dakikada Volkan Babacan'ın büyük hatasını Mehmet Topuz'un müthiş ortasına Niang'la gole çevirdi.
Maçın ilk yarısında 30. dakikadan sonra oyun dengeye geldi. Fenerbahçe'nin Niang ve Dia'nın çabukluğu ile yarattığı pozisyonlar durdu. Bu seferde duran toplar yetişti. 60. dakikada soldan kornere Lugano kafayı vurduğu zaman Aykut Kocaman'ın defalarca çalıştırdığı duran topların karşılığı da alınmış oldu.
Bu maçın hiçbir döneminde ciddi bir gol pozisyonu bulamayan Kayseri, ligin zirvesinden uzak kalmayı hak etmiş oldu. Maçın son bölümünde Dia'nın yerine Cristian'ın alınması ve Özer'in yerine de Semih'in girmesi doğru hamlelerdi. Fenerbahçe üç puanı hak etti.

<p>Kocaeli’nin Darıca ilçesinde, dükkanın önünde oturup döner ekmek yiyen Sebahattin Emek̵

Kocaeli'de içleri ısıtan görüntü: Koluna konup dönerine ortak oldu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Diyarbakır'ın ''çılgın projesi''ndeki ilerleme üreticiyi sevindirdi

Mutfakta işinizi yarayacak pratik bilgiler! Yumurtayı pişirirken içine buz atarsanız...