• $16,0946
  • €17,2912
  • 964.725
  • 2375
1 Aralık 2014 Pazartesi

Fener geç uyandı

F.Bahçe dün öldü öldü dirildi. Maçın ilk devresinde F.Bahçe'nin son dönemlerde oynadığı futbolun faturası ödendi. F.Bahçe rakibinin üç misli başarılı pas yapıyor ve ilk devrede topa yüzde 67 sahip oluyordu. Ancak çok pas, ya yavaş oynama demektir, ya da üstünlük demektir. Dün lik devrede Eskişehir ve F.Bahçe üçer tane önemli gol pozisyonuna girdiler ve Es-Es devreyi 1-0 kapatırken, F.Bahçe'nin üstünlüğü yoktu yavaş oynama vardı.

Buna bir de kenar hatası eklendi. F.Bahçe'de orta alanda Türkiye'nin en iyi bir kaç oyuncusundan biri olan Mehmet Topal yer alıyordu. Ama Topal ilk devrede oyunda olmayınca F.Bahçe rakibe sürekli eksik adamla yakalandı. İkinci devrede ise Kanarya maçı kazanmak için bir şeyler yapması gerektiğini anlamıştı. Bu yarının ilk bölümünde kenarlardan yüklendi ve 70. dakikada oldukça tesadüf unsuru da olan bir gol attı ve durumu 1-1 yaptı. Eskişehir kalecisi bariz bir hata yapmıştı ve top direkten dönüp Webo'nun önüne düştü, ona da ayağıyla dürtmek kaldı.

İkinci devrede Sarı-Lacivertliler'in toparlanmasında en önemli faktör tabii ki Topal'ın oyuna girmesi olmuştu. F.Bahçe 1-1'den sonra maçı da kazanabilirdi ama bu sefer devreye Emre'nin 84'te yediği kırmızı kart girdi. Emre fazla konuşmasından dolayı sahadan atıldı. Emre'nin gerilimi kaldıramadığı ve takımına zararlı olduğu artık gözüküyor. 10 kişi kalan Fener 87'da Mori'den yediği golle 2-1 mağlup duruma düştü. Ancak F.Bahçe yeniden dirildi. Her iki takımın da orta sahasının oyundan düşmesi gol fırsatı doğuruyordu.

90'da Kuyt golü ataamadı. Gene 90'da Es-Es'in golünü Volkan ayağıyla önledi. Ondan sonra da 7 dakikalık uzatmanın 2. dakikasında Berkay'a penaltı verildi. Maçta görüldüğü kadarıyla el vücuda yapışıktı. Penaltıyı Sow ağlarla buluşturdu ve maç 2-2 berabere bitti.

F.Bahçe orta sahada oldukça yorun ve eksikti. Savunmada da stoperler problemli. Mehmet Topal'ın maçın kilit futbolcusu olduğunu düşünüyorum. İlk devrede yokluğu önemliydi, ikinci devrede ise varlığı önemli oldu.

<p>Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

'ABD'nin teröre yapmış olduğu destek kök salmadan bir an önce yıkılmalı!'

Vahşi doğanın en acımasız canlıları! İşte korkutucu özellikleri

NASA tarih verdi! Dünya'ya doğru hızla yaklaşıyor

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Her anını kaydetti