• $9,3143
  • €10,8148
  • 530.004
  • 1418.55
15 Nisan 2013 Pazartesi

Fener geç uyandı

F.Bahçe ilk yarısında döküldüğü bir maçta ikinci devrede hızla değişerek maçı kazanmasını bildi. Son haftalarda F.Bahçe tuhaf bir hastalığa yakalanmış bulunuyor; maçın ilk 25 dakikasında rakibine dört tane gole gidebilecek pozisyon verdi, bunların iki tanesi direkten döndü, birini Volkan kurtardı, biri de kaleyi sıyırdı. F.Bahçe bariz bir şekilde ileride çoğalamıyordu. F.Bahçe orta alanı son derece pasifti, oyuna ağırlığını koyamıyordu ve Eskişehirspor orta alanı driplinglerle hızlı şekilde geçerek özellikle Alper ve Kamara'nın hazırladığı pozisyonlarla gol şansını yakalayabilecek gibi gözüküyordu.

F.Bahçe koca ilk devrede hiçbir ciddi pozisyon yakalayamadığı gibi, 43. dakikada Dede'nin şutunu da Volkan kurtardı. F.Bahçe'nin acilen oyuncu değişikliği yapması ve orta alana hakim olmanın yolunu bulması gerekiyor. Ancak Aykut Kocaman, oyuncu değiştirmeye hazırlanırken, 52. dakikada Cristian çok iyi bir vuruşla F.Bahçe'yi 1-0 öne geçirdi. Bu gol aslında Webo'nun, Cristian'ın önünü boşaltması sonucu gerçekleşmişti ve F.Bahçe'nin kaleyi bulan ilk şutu böylece gol olmuştu.

F.Bahçe golden sonra rahatladı ve orta sahada baskı yapmaya ve oyuna hakim olmaya başladı. Ersun Yanal ise oyuna Özgür'ü alırken, sakatlanan Necati'nin yerine de Nuhiu girdi. Eskişehir'in etkinliği ise giderek düşüyordu.

Aykut Kocaman, 74'te Krasic ve Selçuk'u, Cristian ve Topuz'un yerine alarak maçı 1-0'a bağladı ve zirveden kopmadı. Tabii ki hafta içindeki kupa maçının yorgunluğu önemli ama beş tane de pozisyon verilmemesi gerek.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>İnsanlar her yıl 4,5 trilyon sigara  izmaritini doğaya atıyor. B

Trilyonlarca sigara izmariti nereye gidiyor?

Cerrahpaşa'da yeni yoğun bakım servisleri açıldı

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar