• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
5 Nisan 2015 Pazar

Fener ezdi geçti

Dün Ç.Rize kendi sahasında F.Bahçe ile oynamaya hazırlanırken, F.Bahçe takımının 4 eksiği gündeme getirilerek maçın denk bir mücadeleye dönebileceği konuşuluyordu. Ç.Rize’de ligin dibinden 13.’lüğe kadar yükselmişti ve genel beklenti güzel bir maçtı. Fakat bu maçı Türk futbolunu bilmeyen bir yabancıya seyrettirseydiniz daha ilk devreden sonra bu amatör takımı F.Bahçe’nin karşısına kim getirdi diye sorardı. F.Bahçe daha 8. Dakikada 2-0 galipti. 35. Dakikada skor 3-0 F.Bahçe lehine olmuştu. Ve 49. Dakikada ise F.Bahçe 4. Golünü atmıştı.
Doğrusu bu maça konsantre olmakta çok zorluk çektim. Maçın ikinci devresinin kabaca 80. Dakikasına kadar maçta atılan korner yoktu. F.Bahçe açısından bakılırsa F.Bahçe maçı çok rahat kazandı ama F.Bahçe’de ki sakat oyuncu sayısı müthiş bir zıplama yaptı. Zaten Kuyt, Egemen, Meriles ve Diego sakattı. Bunlara Volkan, Alper, Caner , Alves ve de Mehmet Topal eklendi. Böylece gelecek hafta F.Bahçe takımında sakat oyuncu sayısı 10’a yaklaştı. Peki Rizespor bu bir çuval golü nasıl yedi?
Herhalde dünkü maç Rize savunmasının bu sezon oynadığı en kötü maçtır. Ne bir adam adama savunma denilebilirdi. Ne de bir alan savunması. Üstelikte peş peşe yapılan bireysel hatalar F.Bahçe’nin antrenman temposunda oynayarak büyük fark yakalamasına yol açtı. Rize’ye Hikmet Karaman herhalde savunmada elinize geçen bütün topları F.Bahçe kalecisine doğru atın dememiştir. Bunun sonucu tabii Rize’nin gol ümidi Kweuke’nin neredeyse takıma hiçbir katkısı olmaması oldu. Bir maç boyu beceriksiz yalnız adam rolündeydi.
Sonuçta 62. Dakikada Ç.Rize bir gol atsa da F.Bahçe biraz kendini sıksa herhalde bir düzine gol atardı. İkinci devre oyuna giren Emenike de hiçbir şey yapmadı desek doğrudur..

<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!