• $8,3159
  • €10,1206
  • 498.898
  • 1454.25
16 Mart 2015 Pazartesi

Fener ders aldı

Dün Ankara’da F.Bahçe için çok önemli bir maç vardı. Ama bu önemli maça F.Bahçe son derece sakin başladı ve dakikalar ilerledikçe orta alanda yer alan Emre ve Mehmet Topal’ın "uyur gezer", Diego, Emenike ve Sow’un da tamamen "etkisiz" oldukları ortaya çıktı. F.Bahçe ileride pres yapıyordu ama orta sahası etkisiz olduğundan pres kısa paslarla geçildiğinde rakip baskıdan çarçabuk kurtuluyordu. G.Birliği orta alanı kalabalık tuttuğundan hücumda çoğalamıyordu ama maçın ilk devresinde uzaktan şutlarla üç tane gollük pozisyon yakalamıştı. 20. dakika Guido’nun şutunu Volkan çeldi, 26’da Petroviç 30 metreden mükemmel bir şutla G.Birliği’ni 1-0 öne geçirdi. 43. dakikada ise G.Birliği’nin en etkili oyuncusu olan El Kabir’in şutunu yine Volkan kurtardı.

Fenerbahçe, G.Birliği savunmasına defalarca top indiriyordu ama açık bir gol pozisyonu yakalayamadı. 41. dakikada da sakatlanan Egemen oyundan çıkıp yerine Bekir girdi. İsmail Kartal, değişiklik yapmak için 58. dakikaya kadar bekledi. Ve sonra Diego’nun yerine Alper’i aldı. Bu değişiklik F.Bahçe’nin oyununu değiştirdi. Aslında her iki takım da çok pozisyon yakaladılar. 51’de Tosic boş kaleye yuvarlayamadı. 70’te Emenike gol pozisyonunu dışarı attı. 72’de El Kabir’in kaleye vuruşu direğe vurup dışarı gitti. 72’de ise Caner’in ortasına Mehmet Topal kafayı vurarak durumu 1-1’e getirdi.

Mesut Bakkal, oyunun son 10 dakikasında yorulan oyuncularının yerine iki zinde oyuncuyu soktu. F.Bahçe'de ise Webo oyuna girdi. Ancak dün F.Bahçe’nin günü değildi. 86’da F.Bahçe savunmasının seyrettiği pozisyonda sahanın yıldızı El Kabir kafayla topu boş kaleye yuvarladı. F.Bahçe bir kere daha geriye düşmüştü.

Ankara’da F.Bahçe bir ders almış oldu. Futbolun en önemli alanı orta alandır. F.Bahçe ise bu maçı orta alansız oynadı gibiydi.

<p> İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, avukatı aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak

Bakan Soylu, Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı