• $15,9237
  • €16,7723
  • 926.492
  • 2394.83
23 Aralık 2013 Pazartesi

F.Bahçe’den laga luga futbolu

F.Bahçe uzun zamandır dünya futboluna yeni bir anlayış getirmekteydi. Koyun Barcelona’nın paslaşmasını bir kenara, atın Bayern Münih’in takım oyunu ve kanat hücumunu bir kenara... Size F.Bahçe’nin katkısını anlatayım.
Maça uyur gezer başlayacaksın. İlk devrenin erken bölümünde golü yiyip, 1-0 mağlup duruma düşeceksin. Ama kendine güveniyorsun kadron daha kaliteli ve fiziğin daha kuvetli. Dolayısıyla üzme kendini. Nasıl olsa ilk devre 45 dakika, atarsın son 5 dakikada bir gol ve maçı berabere duruma getirirsin.
İkinci devreye de aynı rehavet içinde çıkarsın. İkinci devrede 45 dakika uyurgezer takılırsın. Koca ikinci 45 dakikada rakibine 6 tane pozisyon verirsin. Bunun 5 tanesini kaleci Volkan kurtarır. Penaltıdan da ikinci golü yersin. Nasıl olsa elinde sigorta poliçesi var.
90. dakikada olmazsa 3-5 dakikalalık uzatmada da atarsın golü kaparsın puanları. İşte Türkiye Ligleri’nin uzak ara lideri ve en büyük şampiyonluk adayının dünya futboluna katkısı bu. Şimdi bu konuda eleştiri yapıldığı zaman şunu diyorduk:
“Ya 5 defa son dakikada kurtardık tesadüf olmaz ki!” Tamam “Tesadüf değil” diyelim. Böyle bir sistem olabilir mi? Böyle sistem de olamaz tabi. O zaman neden oluyor bu?
8 gündür dinlenen F.Bahçe’nin koca ikinci devrede pozisyonu yok. Çünkü orta sahası yok. Ersun Yanal da 4 forvete geçip orta alanı uzun süre yerinde duran Cristian, kıpırdamayan Alper ve yalnız kalmış Mehmet Topal’a bıraktı. Geride ise her iki kanatta da rakibin hücum oyuncuları çok etkili.
Sonuç: F.Bahçe’nin uzun süredir oynadığı futbolun dünya futbolunda yeri yok. Ve böyle bir durumda Ersun Yanal da orta sahadan bir oyuncu çıkartıp yerine bir hücum oyuncusu Webo’yu sokarak savunma ile hücum bağını kopardı. Rakip biraz daha becerikli olsa berbat bir sonuç ortaya çıkacaktı. Türk futbolunun genelinin hastalıkları F.Bahçe için de geçerli. Maçı kazanan Karabük’ün yıldızları savunmanın temel direği Mabiala ve tek başına F.Bahçe’yi bayıltan Akpala’ydı. F.Bahçe’nin kahramanı ise kaleci Volkan.

<p> </p>

İsveç terör örgütü PKK'ya neden destek veriyor?

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama