• $32,5939
  • €34,8815
  • 2506.39
  • 9678.71
28 Nisan 2014 Pazartesi

F.Bahçe zaten şampiyondu

F.Bahçe dün hakettiği şampiyonluğu kazandı. Ben çok emin değilim; F.Bahçe şampiyon olmak için epey gayret gösterdi ama yakından kovalayan Beşiktaş ve G.Saray'ın performansları da lige rekabet keyfi katacak şekilde değildi.

Maçın ilk yarısında Ç.Rize, 4-1-4-1 gibi savunma uyguladı ve santrayı geçki mi geçmedi mi bilemiyorum. Buna karşılık F.Bahçe tek kale oynamaktaydı, bol paslı bir oyun tutturmuştu, kanat atakları vardı, uzaktan şutlar vardı ama gol pozisyonu yoktu. Birkaç uzaktan şu denemesi de gol pozisyonu sayılmazdı.

Maçın ikinci yarısında ise tamamen farklı bir görüntü mevcuttu. F.Bahçe gol olabilecek pozisyonlara girdi ama Ç.Rize de gol olabilecek pozisyonlar üretti. 75. dakikada Deniz'in altı pas içinden vurduğu topu Volkan çıkarmasa, F.Bahçe ve tribünleri dolduran binlerce kadın ve çocuk için üzüntülü bir durum gerçekleşebilirdi. Ersun Yanal, önce Webo ve Alper'i oyuna alarak kıpırdayamayan F.Bahçe takımına enerji katmaya çalıştı. En sonunda baktı ki "pabuç pahalı olacak" taraftarı üzmeyeyim diyerek her zaman yaptığı gibi Selçuk'u savunmanın önüne alıp Emre'yi oyundan çıkarttı. F.Bahçe'de maçta göze çarpan oyuncular her zamanki gibi Volka bir puanı kurtardı, Caner, Mehmet Topal ve Alves ise en çok mücadele edenlerdi. Ç.Rize'de Lualua, ileride yanlız oynuyordu ama kimseye pas vermeyerek inanılmaz bir bencillik sergiliyordu. F.Bahçe de olduğu gibi Rize'de de günü kurtaran oyuncu kaleci Serkan'dı.
Dışarıdan bir yabancı gelip dünkü maçı izleseydi, herhalde Türkiye'de futbolun pek oynanmadığı kanaatine varırdı.

Mazeret olarak uzun sezonun yorgunluğu gösterilebilirdi ama insan şampiyonluğun ilan edildiği maçta biraz daha gayret bekliyor. Bu arada topa daha çok hakim olan F.Bahçe'nin Rize'Den faul yaptığını da burada belirtelim.

<p>Avrupa'dan birçok ülkede, sanatçılar düzeyinde boykot süreci  devam ediyor.</span><br></p><p>İrla

Eurovision'da İsrail protestoları devam ediyor!

Tokat'ta kırılmanın olduğu fay hattı görüntülendi

Ejder meyvesinin faydaları nelerdir? Nasıl tüketilmeli?

Filistinliler kıtlıkla sınanıyor!