• $15,9703
  • €16,815
  • 932.172
  • 2393.61
16 Nisan 2012 Pazartesi

F.Bahçe iyi oynadı

F.Bahçe, dün uzun zamandır oynadığı en etkili futbolu sergiledi. Hem savunmada hem hücumda organize olan F.Bahçe maçın büyük bölümünde topa %65 hakim olarak Trabzon'u maç boyu oyun dışında tuttu denilebilir. Trabzon maçın ilk 5 dakikasında biraz ileriye gidebildi ancak başlangıçtan hemen sonra oyun hakimiyeti F.Bahçe'nin eline geçti.
Trabzon ilk 25 dakikada hiçbir organize pozisyon yaratamadığı gibi sadece üç tane uzak ama güzel şut atabildi. Buna karşılık F.Bahçe, sağ kanatta Gökhan'ın çok önemli katkısıyla ve Trabzon'un serbest oynamasına izin verdiği Alex ile pozisyonlar yarattı.
F.Bahçe'nin ilk devrede 4 tane organize gol pozisyonundan biri direğe çarptı, birini Tolga müthiş kurtardı, üçüncüsünü Sow, boş vole pozisyonunda neredeyse stadın dışına dikti. Dördüncüsü ise 18 dışında serbest bırakılmış olan Baroni'nin mükemmel şutuyla gol oldu.
Her iki takımda hücumdan geri dönüşte savunmayı oldukça geride tutuyorlardı ama F.Bahçe savunması çok başarılı olurken Trabzon çok sayıda açık verdi.

SERKAN YETMEDİ
Trabzon'da bütün maç boyunca iyi sayılabilecek tek oyuncu Serkan'dı. Oyun kurması beklenen Alanzinho ve Burak sahada yok gibiydiler.
İkinci yarıda Şenol Güneş, kötü oynayan Olcan'ı çıkardı Cech'i beke, Celustka'yı da öbür beke alarak Serkan'ı orta alana sürdü. Bu değişiklikle sadece top hakimiyeti sağladı ama gol pozisyonu üretemedi.
Daha sonra da Adrian'ı organizasyon için oyuna alan Güneş, gidişatı değiştiremedi ve tam tersine 61. dakikada Colman, orta alanda topu kaptırıp Baroni'de hızlı hücumda Sow'u kale ağzında bulunca maç 2-0'lık net skorla sonuçlandı.
Aslında F.Bahçe ve Trabzon sezon içinde çok göz dolduran takımlar değildiler.
Bazı maçlarda organize olamıyorlardı ve fizik güçleri yetmiyordu ama bu maçta F.Bahçe bilenmiş gözükürken, Trabzon hiçbir şey yapamadı.

Ezgi Aşık soruyor, Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. <span style='font-size: 1.6rem;'>Eray Güç

isveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği…

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister