• $17,9331
  • €18,4099
  • 1039.38
  • 2864.25
22 Ağustos 2013 Perşembe

F.Bahçe hazır değildi

F.Bahçe’nin tur ümitleri tuhaf bir maçtan sonra neredeyse sıfırlandı. Maçı oynayan iki tarafta çok sayıda oyuncusundan mahrumdu. İki takımda son maçlarını çok kötü şekilde kaybetmişti, İki takımın antrenörü de ağır şekilde eleştiriliyordu. Bu şartlar altında Arsenal’in tamamen oyuna hükmettiği ve oldukça can sıkıcı bir maç seyrettik. Arsenal maçın ilk dakikasından itibaren topa hakim oldu. Her ne kadar topa sahip oranları eşite yakın olsada, Arsenal peşpeşe gol girişimleri yaratırken, F.Bahçe’nin kendi sahasında hapsolduğu ve telaşlı olduğu gözlemlendi. Arsenal oyuncuları özellikle orta alan ve hücum hattında bireysel becerileri yüksek ve kolay adam geçer görüntüsü verirken, F.Bahçe son derece kötü oynadı ve santrayı ancak 21. dakikada geçebildi. F.Bahçe takımında iyi oynayan oyuncuları söylersek en başından sonuna kadar Volkan, Yobo ve Emre’yi söyleyebiliriz. Her üçüde orta alanda ve savunmada oynayan oyunculardı. Forvette ise ilk devrede Yobo kötü oynarken, ikinci yarıda onun yerine giren Emenike de bir varlık gösteremedi.  
İkinci devrede Bekir’in yerine Gökhan’ı alan F.Bahçe hücum etmeye çalıştı. 48. dakikada Kuyt’ın şutu Arsenal direğini sıyırdı ama gol için yüklenmek F.Bahçe’ye yaramadı. 51. dakikada Arsenal, Walcott’ın Gibbs’e verdiği al-at pasıyla 1-0 öne geçti. 54 ve 62. dakikalarda gene Volkan gol pozisyonlarını kesti ve 64. dakikada Ramsey, 18 dışından attığı sert şutla Volkan’ı ikinci mağlup etti. 2-0’lık skordan sonra 77. dakikada Kadleck’in faulüne verilen penaltıdan Giroud skoru 3-0’a getirirken F.Bahçe’nin umutları çok azalıyordu. Meireles’in yerine Alper’in oyuna girmesi biraz canlılık getirdi ama 90. dakikada ise Emenike’nin şutunu Arsenal kalecisi kurtardı.

Özetle F.Bahçe takımı, eksik kadroyla direnemedi ama zaten iyi bir hazırlık dönemi geçirmediği Salzburg ve Konya maçlarındaki savunmaya mahkum ve yorgun görüntülerinden belliydi. İngiliz liglerinde oynayan bir takımla düşük bir ligde ve mahkum olarak oynayıp gol atmanız da mümkün değil.

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?