• $17,9702
  • €18,285
  • 1022.8
  • 2989.72
1 Şubat 2015 Pazar

F.Bahçe durumu idare ediyor

F.Bahçe, birkaç haftadır aynı futbolu oynuyor, bazen çok başarılı oluyor bazen de az başarılı oluyor. Örneğin dün oynanan Karabük maçı, daha önce oynanan Kasımpaşa maçına çok benziyor. Maçın başında F.Bahçe topa daha çok hakim olarak pozisyonlar üreterek oyunu elinde tutuyor. Böylece de erkenden gol buluyor. Dün 7. dakikada rakibin alan savunmasının 18 dışındaki Selçuk’u boş bırakmasından faydalanarak erkenden öne geçti. Buna benzer bir savunma hatasında da 11. dakikada Gökhan Gönül’ün şutu direkten döndü. Ama 15. dakikadan itibaren F.Bahçe takımı, savunmada geri çekiliyor, rakibe pozisyon vermiyor ama kendisi de bir hücum performansı gösteremiyor. Yani ilk devrenin 15. dakikasından 45. dakikasına kadar ne F.Bahçe, ne de Karabük futbol adına bir şey yapmadılar. Taraftar ise herhalde can sıkıntısından bunalmıştır.

Bu stres içinde oyuna ağırlığını koyanlara bakarsak Karabük’te savunmanın göbeğinde oynayan Mabiala defansın en iyisiydi. Bunun sonucu Emenike’nin hiçbir topu elleyememesi oldu. Karabük orta sahasında da Sow, etkili pas dağıtıyordu. Ancak birkaç haftanın sakat ve cezalısı bol olan F.Bahçe orta sahasında bu sefer Mehmet Topal ile beraber orta ikilide oynayan Selçuk ise takımın yıldızı oldu. Selçuk iki maçtır sahada en çok koşan oyuncu. Ama bu hafta bir de güzel bir gol attı. F.Bahçe savunmasını ise Egemen ve Alves’in çok güçlü oyunları rakibin gol atma riskini sıfıra indirecek şekilde oynuyorlardı. Kaleci Volkan da sakin ve etkiliydi.

İkinci devrede ise Karabük ligin dibinden çıkabilmek için hücuma geçti. Ancak uzaktan şut dışında bir şey bulamıyorlardı. 58. dakikada Karabük hücumda topu kaptırdı ve Caner’in pasıyla Emenike skoru 2-0 yaptı. Tam F.Bahçe çok rahatladı derken 75. dakikada Traore’nin kafası skoru 1-2’ye getirdi. F.Bahçe elindeki tüm hücum oyuncularını sahaya döktü ama gol bulamadı. Ama maçın bitmesine bir-iki dakika kala az daha durum 2-2 oluyordu. Ancak golü Volkan başarıyla durdurdu.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Bakan Koca son hazırlıkları inceledi! Türkiye'nin en büyüğü olacak

36 yıl garajda sakladı! Yolun 2 metre altında duran otomobil görenleri şaşırtıyor

Tarihi yapılarıyla Mahkemeağcin köyü! Yerli ve yabancı turistler büyük ilgi gösteriyor