• $13,7483
  • €15,5604
  • 787.894
  • 1927.39
22 Eylül 2013 Pazar

F.Bahçe çok iyiydi

Dün Ersun Yanal yönetiminde fizik kondisyonu zayıflığı ve sistemsizlik için eleştirilen F.Bahçe, güçlü sistemli gözüktü ve hızlı oynadığı maçıda farklı kazandı. Ersun Yanal’ın karşısındaki Elazığspor, Norveçli antrenör ile beraber G.Saray’dan fazla gol atmış ve puan kazanmış, ayrıca hücuma dönük oynayan bir takım haline gelmişti. Ancak Ersun Yanal’da önemli taktik değişiklerle maçı kazanan teknik adam oldu. F.Bahçe geride Alves, M.Topal ve Egemen üçlüsüyle oynuyor ve Topal savunmanın ortasında yer alıyordu. İki bek Gökhan ve Caner ilk devrenin tümünü ileriye giderek oynadılar. İkisinin arasında da Baroni ve Meireles dört kişilik orta sahayı oluşturuyordu. Forvette ise Kuyt oyun kurucu pozisyonundaydı. Webo ve Sow’da 3-4-3 sistemini oluşturuyordu. Böylece F.Bahçe, Elazığ’ı orta alanda boğdu. Sonuçta Elazığ’ın ilk devre gol pozisyonu bile olmadı. Maçın kilit oyuncusu ise Kuyt’tı. F.Bahçe ilk golünü biraz da tesadüfen kazandı. Sow’un kafası savunmacı Deniz’e çarparak gol oldu. Ama F.Bahçe’nin ikinci golü mükemmeldi. İleriye çıkan Elazığ savunması ofsayt yapmaya çalışırken, geriden koşan Kuyt’a, Gökhan nefis bir savunma arkası pas attı. Kuyt’ta mükemmel bir vuruşla golünü attı. İlk yirmi dakikada öne geçen F.Bahçe tempoyu düşürmedi ve mücadele etti hızlı oynadı.
Maçın ikinci devresinde ise Elazığ taktik değişiklikleri yaparak F.Bahçe’nin üzerine yüklendi. Ancak son vuruşu yapacak bir oyuncusu olmaması gol bulmasına engel oldu. 58. dakikada oyunun Fener sahasına yığıldığını gören Yanal, Baroni’nin yerine Alper’i alarak yeniden oyunu kontrolü altına aldı. 79. dakikada Alper’in verkaçıyla Sow sonucu 3-0 yaptı. Webo’nun yerine Salih’i alan F.Bahçe, yine Sow ile 4. golünü buldu.
Bu maç bize sorarsanız F.Bahçe’nin taktiksel açıdan en becerili oynadığı ve en çok koşup mücadele ettiği maçtı. Ersun Yanal, duruma hakim oldu F.Bahçe de takım görüntüsü verdi. 60’lı dakikalarda durum 2-0 iken Egemen’in, Deniz’e 18 içerisinde vurduğu tekme penaltıydı ama hakem düdük bile çalmadı.

<p class='MsoNormal'>Peki, bu karar neden önemliydi? Akşam Gazetesi Yazarı  Oğuzhan Bilgin tüm merak

Artık her yerde 'Türkiye'

İsrail hapishanesinden kaçan Filistinli tutuklular mahkemede darbedildi

Bir çiftçi tarafından bulundu! İçinden servet çıktı

Kedilerin en çılgın halleri