• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
25 Ocak 2015 Pazar

F.Bahçe bütün maçı tempolu oynayamaz

Dün Kasımpaşa, F.Bahçe karşısında özellikle maçın ilk devresinde hiç bir varlık gösteremedi. Halbuki K.Paşa kendi sahasında yenilmemiş bir takımdı. Maça hızlı başlayan F.Bahçe oldu. K.Paşa'ya santrayı geçirmeyen ve peşpeşe kornerler kazanan F.Bahçe’de 5. dakikada Diego’nun 18 dışından attığı şutu kaleci İsakson kurtardı. 7. dakikada Egemen’in korner topunu vurduğu kafayı da yine Isaksson çeldi. Ama K.Paşa'nın her an golü yiyebileceği de açıkça gözüküyordu.

Nitekim 14. dakikada Kuyt, 18’in hemen dışından attığı şutla F.Bahçe’yi 1-0 öne geçirdi. Ancak öne geçen F.Bahçe geri kalan yarım saatte tamamen durgun ve hiç bir gol pozisyonuna girmeden geçirdi. Ama K.Paşa’nın da hiç bir şey yaptığı yoktu. Yarım saat tamamen zevksiz ve seyirciyi uyutma şeklinde geçti. Zaten tribünlerde pek fazla seyirci de yoktu.

Ancak söylenmesi lazım ki; Mehmet Topal ve Emre’nin cezalı ve sakat olduğu F.Bahçe’de orta alandaki boşluğu emektar Selçuk mükemmel dolduruyordu. F.Bahçe, rakip topu aldığı andan itibaren pek fırsat vermeyen başarılı bir alan savunması uygulamaktaydı. Maçın ikinci devresinde, 53. dakikada K.Paşa Castro’nun şutuyla ilk ciddi gol tehlikesini yarattı. Ama Volkan bunu mükemmel kurtardı. Her iki takımda gol atmak istediğinden oyuncu değişiklikleri yaptılar. K.Paşa’da Scarione çıktı yerine Viudez girdi, F.Bahçe’de ise Meireles hafif sakatlık geçirdiğinden çıktı yerine Hasan Ali beke girdi. İsmail Kartal, Hasan Ali’yi sol beke çektikten sonra Alper’i orta alana aldı ve Caner’i sol kanata yerleştirdi. 61. dakikada K.Paşa 2. ciddi gol pozisyonunu yakaladı. Pozisyona giren K.Paşa’nın en iyi oyuncusu olan Castro idi ama Castro F.Bahçe kalesinin ağzında topu beklenmedik şekilde dışarı attı.

F.Bahçe’yi rahatlatan gol yine Kuyt'tan geldi. 68. dakikada Gökhan sağ kanattan iki kişiyi geçtikten sonra pası Kuyt’a verdi ve Kuyt’ta skoru F.Bahçe lehine 2-0’a çevirip F.Bahçe’ye rahat nefes aldırdı. 70. dakikada K.Paşalı Adem kafa ile golü atacaktı ama Alper kale çizgisinin önünde golü engelledi. K.Paşa yüklendikçe de pozisyonlar veriyordu ve 90+4’te Caner son sözü söyledi ve maçta başka golde olmadı.

F.Bahçe ilk 15 dakika çok iyi oynadı, maçın sonunda da oyuna ağırlığını koydu ama bütün maçı tempolu oynayacak durumda değil.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!

Sosyal medyayı sallayan en ilginç illüzyonlar

Karabük'te bilim insanları otonom kontrollü kalp masajı cihazı geliştirdi