• $15,8976
  • €16,8149
  • 938.91
  • 2383.82
18 Aralık 2011 Pazar

Eski ES-ES gibi

Dün müthiş bir futbol şöleni günüydü... Önce 8 golün olduğu bir maçta ligin dibinden çıkmaya çalışan Karabük, 2-0 ve 3-1 öne geçmesine rağmen, iki şanssız sürprizden sonra maçın ikinci devresinde 5-3 mağlup oldu. Bu maçın golleri izlenmeli.
Ligin üstünü ilgilendiren önemli bir maçta Eskişehir kendi sahasında Kayseri'yi konuk etti. Yaşı müsait olanlar bilirler, 45 yıl kadar evvel Abdullah Gegic'in yarattığı ES-ES takımı Anadolu'dan fışkırarak milli takıma çok sayıda oyuncu verdiği gibi az daha şampiyonluğu kazanıyordu. Dün Michael Skibbe yönetimindeki Eskişehir'de eski ES-ES gibiydi. Üstelik karşısında dişe diş, fizik mücadelesi yapan Kayserispor vardı.
Maçın ilk devresi orta alanlar mücadelesi şeklinde geçti. Eskişehir ligde 4'üncü, Kayseri 8.'ydi ama her ikisi de 18'er gol atmışlar ve 15-16 gol yemişlerdi. İki takım denkti. Ancak Kayseri son dönemde hücumu büyük çapta Amrabat'ın üzerinden kuruyor ve Gökhan'ı 4-5-1 oyununda ileride çok yalnız bırakıyor. Buna karşılık Eskişehir, Sezgin'le Amrabat'a yarım markaj yaptığı gibi orta alandan Alper'i de Sezgin'e yardıma getiriyordu. Her iki takım da 4-5-1 dizilişiyle oynadığından oyun kilitlenmişti.
ALPER ÇOK DURGUNDU
İkinci devrenin başında Skibbe'nin takımı hücuma ağırlık verdi ve özellikle sol taraftan savunmadan çıkan Dede'nin gayretiyle pozisyonlara girdi. 48. dakikada Dede 4 metreden kafayla golü atamadı. 51. dakikada ise Dede'nin soldan ortaladığı topta Eskişehir'in Khizanishvili ile en iyi oyuncusu olan Veysel zayıf bir vuruşla da olsa takımını 1-0 öne geçirdi. 61. dakikada ise duran toptan oluşan karambolde Kayseri'nin vurduğu kafa kendi kale direklerinden döndü ve gol olmadı. 68. dakikaya gelindiğinde Şota, Santana'nın yerine Troise'yi alarak 2 forvetli oyuna döndü. Maç da biraz futboldan çıktı ve güreşe benzemeye başladı. Sık sık sakatlanan Veysel, Kayseri'nin sinirini bozdu. Ama sonuçta Eskişehir maçı 1-0 kazanarak maç fazlasıyla Beşiktaş'ın önünde 3.'lüğe oturdu. Sahanın en iyi oyuncuları, Dede, Veysel ve Khizanishvili idi. Transferin gözdesi Alper ise durgundu. Savunma görevini daha fazla yaptı ama çok da top kaybı yarattı.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak