• $17,9489
  • €18,4031
  • 1035.05
  • 2862.93
16 Mayıs 2016 Pazartesi

En az gol yiyen ve en çok atan kazandı...

Beşiktaş kritik bir maçta oynadığı futbolla şampiyonluğu gerçekten hak eden takım olduğunu ortaya koydu. Osmanlıspor çok koşan ama gol vuruşu pek yapamayan bir takım. Osmanlıspor'un maç bittiğinde toplam 6 tane gol pozisyonu vardı. Ama bunların 4 tanesini belkide sahanın en iyi oyuncusu olan Tolga kurtarmıştı, bir tanesini Webo gole çevirmişti, bir tanesini de dışarı vurdular. Bu arada Beşiktaş'ın 5 gol pozisyonunda 3 gol ürettiğini ve 2 topununda direkten döndüğünü söyleyelim. Halbuki maçın daha ilk dakikasında Osmanlıspor gol pozisyonu yakalamış fakat gole çevirememişti. Beşiktaş ise maçın ilk 15 dakikasında tutuktu ve ilk 15 dakikada gol atmak için saldıran Osmanlıspor du. Ancak 21. dakikada kornerden gelen topa kafa vuran Marcelo, Beşiktaş'ı 1-0 öne geçirdi. Hemen 3 dakika sonraki bir korner sonrası ise yine Marcelo bir şutla Beşiktaş'ı 2-0 galip duruma getirdi. Beşiktaş 2 golden sonra rahatlamıştı ve topa %64 hakim oluyordu. 30. dakikada Sosa'nın şutu direkten dtöndü. 42. dakikada ise Quaresma'nın şutu da direğin üstüne vurup dışarı çıktı. Devre bittiğinde Beşiktaş 2-0 galipti ve rakibi F.Bahçe ise G.Birliği karşısında 1-0 öndeydi.

İkinci devre başlar başlamaz Gomez farkı 3-0'a çıkardı ve Beşiktaş iyice rahatladı. Bundan sonra çok koşan Osmanlıspor çok sayıda gol pozisyonu üretti, çoğunu da Tolga kesti ama 74. dakikada Webo Osmanlıspor'un golünü atarak skoru 3-1'e getirdi. Beşiktaş takımında yorgunluk başlamıştı ve Şenol hoca Oğuzhan'ın yerine Necip'i, 85'te de Quaresma'nın yerine Cenk'i oyuna soktu. Maçın skoru sonuçta 3-1 olarak kaldı.

Beşiktaş Türkiye'de futbolu düşünen insanlara özel bir mesaj verdi. Futbol bir takım oyunuydu ve takımın tüm oyuncuları önemliydi. Ama sadece yıldızlara dayanan takımlar işin sonunu getiremiyorlardı. Takım oyunlarında bireysel yıldız sanıldığı kadar önemli değil.

Beşiktaş'ın şampiyonluğu nasıl kazandığını merak ediyorsanız bir tiyo verelim; Bir iki istatistik bunu ispat edebilir. Beşiktaş ve Konya 32'şer gol yiyerek ligin en az gol yiyen iki takımı oldular. Tabii bu istatistikler bu maçtan önce. Bu maçtan önce en çok gol atan takım ise 71 golle Beşiktaş, ikinci ise 61 golle G.Saray'dı. F.Bahçe ise 56 golle 3. oluyordu. Biz de transfer döneminde F.Bahçe'nin golcü aldığı için zirveye çıkacağını sanıyorduk ama F.Bahçe takım oyunu oynamıyordu.

<p> </p>

6'lı masa paralel bir YSK mı oluşturdu?

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?

'Şimdi Beşir düşünsün!' Aşk-ı Memnu'nun Cemile'si Pelin Ermiş'e kim 40 yaşında der ki...