• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
28 Kasım 2016 Pazartesi

Düşük düzey futbol

Çaykur Rize dirençli bir takım olarak tanınır ve Hikmet Karaman da özellikle ligin zirvesine doğru giden takımlara sürpriz yapmakla tanınır. Dün Rize'de Rize-F.Bahçe maçı başladığında 17. dakikada önceden çalışılmış bir korner organizasyonunda peş peşe iki kafa vurularak, F.Bahçe savunmasını ve kaleci Volkan'ı müdahale edemez durumda bırakan bir gol atıldı. Çaykur Rize 1 - F.Bahçe 0… Maçın 27. dakikasına kadar F.Bahçe, 1-2 pozisyon yaratmaya çalıştıysa da gol pozisyonu yaratamadı. Ta ki 27. dakikaya kadar… Aatif'ın ortasında Moussa Sow, 1-1 beraberliği sağladı. Bu noktaya kadar iki takım, yüzde 50-50 top hakimiyeti sergiliyordu. Ama dışarıdan bakan biri; Rize takımının teslim olmaya çok yakın olduğunu görebilirdi.

32. dakikada Mehmet Topal'ın pasında Sow, röveşatayla F.Bahçe'yi 2-1 öne geçirdi. 45+3'te de Sow, F.Bahçe'nin üçüncü golünü atarak, durumu 3-1'e getirdi. Bu üçüncü golden önce maçın hakemi, Rizeli futbolcuya yapılan bariz faulü çalmamış ve gol pozisyonunu doğmasına olanak sağlamıştı. Ama maç zaten F.Bahçe beraberliği yakaladıktan sonra bitmiş gibi gözüküyordu.

İkinci devrede her iki takım da işi kolaya almışlardı. 66. dakikada Aatif, 4-1 yaptı. Bu arada oyuncu değişiklikleri gerçekleşti. F.Bahçe'de Skrtel çıktı, Neustadter yerine girdi. İsmail Köybaşı da Hasan Ali'nin yerine takıma girdi.
Daha sonraki dakikalarda Jantscher'in 72'de kırmızı kart görmesiyle, son 20 dakikayı Rizespor 10 kişiyle oynadı. Oyuncu değiştirmeye pek gerek yoktu. Çünkü düşük tempoda kötü futbol oynanıyordu. Ama 79. dakikada Sow çıktı ve yerine Volkan Şen girdi. 84. dakikada önce Van Persie sarı kart gördü, sonra da bir şut attı. Onu da kaleci kesti. 93. dakikada 'Maç bitti' derken, İsmail, frikikten 5. golü attı. İnsan F.Bahçe'nin maçlarını seyrettiği zaman mükemmel bir takım organizasyonu bekliyor. F.Bahçe'nin oyun kurucusu eksik ama Mehmet Topal, kısmen bu problemi ortadan kaldırıyor.
Ama F.Bahçe, hemen hemen son dönemde kazandığı bütün maçlarda bireysel becereli birkaç kişinin gayretiyle gol atıyor. Hele bir de rakip takımın kalecisi kötü olursa, F.Bahçe'nin işi iş… Rize kalecisi Diallo, gollerin büyük çoğunluğunu sadece seyretti. İlk devrede durum 3-1 oldukça sonra zaten Hikmet Karaman da maçı seyreder hale geldi. Bu maç Türkiye'de futbol düzeyinin çok düşük olduğunu gösteren bir maç…

<p>Bozkurt'ta selde hasar gören 10 katlı bina iş makinesiyle yıkıldı.</p>

Bozkurt'ta 10 katlı bina böyle yıkıldı

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi