• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
21 Ekim 2016 Cuma

Durumumuz zor

Türkiye de futbolseverler bence yavaş yavaş basketbol seyretmeye başlayabilirler. Çünkü bir ülkenin futbolu önce Milli takımından belli olur. Milli takımımız, Fatih Terim yönetiminde artık uluslararası standartlara uygun bir futbol oynama yaklaşımı gösteremediğini açıkça ortaya koydu. Hal böyle olunca ülkede futbol da içler acısı bir hal almış durumda. Belki bir kulüp takımı olarak Beşiktaş, Napoli gibi bir İtalyan takımını deplasmanda yenerek, Türkiye için etkili oldu ancak yine de Avrupa'da ortalığı sarsacak bir futbol takımı olarak gözükmüyor.

Bu yıl Beşiktaş ve Galatasaray isabetli transferler yaparak kadrolarını güçlendirdiler ve ligde de iyi durumdalar. Ama bir de Fenerbahçe, Trabzon gibi geçmişi büyük takımlar var. Onlar ise darmadağın. Dün oynanan M.United-F.Bahçe maçında F.Bahçe'nin santrayı geçip rakip 18'e ayağını basması için 30 dakikaka geçmesi gerekti. F.Bahçe kendi yarı sahasında 4-5-1 oynuyordu. O, 4-5-1'in 1'i de yarımdı. Çünkü Van Persie hiç bir şey yapmadı.

M.United, İngiltere liginde 7. durumda. Ama aslında yarım saat bize uyup ciddi bir futbol oynayamadı. Ama %60'a-%40 topa hakim olan taraftı. 30. dakikada Kjaer, Mata'ya gereksiz bir penaltı yaptı ve Pogba takımını 1-0 öne geçirdi. 34. dakikada F.Bahçe bir penaltı daha yaptı ve Martial durumu 2-0 yaptı. 37. dakikada F.Bahçe'nin ilk ciddi hatta gol atabilecek hücumunda Souza vardı ama kaleci zor da olsa topu kurtardı. 45. dakikada ise Pogba M.United'ın 3. golünü attı. İlk devrenin son 15 dakikasında F.Bahçe 3 gol yemişti ve göz dolduracak bir futbol girişiminde bulunamıyordu.

Maçın ikinci devresinde daha 47. dakikada F.Bahçe uzaktan çekilen bir şutta 4-0 mağlup duruma düştü. Bu skordan sonra maç iyice mahalle maçına döndü. 76'da İsmail'in kafa şutu dışarıya çıktı. 78'de bu maçın tarihi olayı gerçekleşti; nihayet Volkan bir şut kurtardı. Mata'nın şutu gol olmadı. 83. dakikada ise tuhaf bir pozisyon vardı. Van Persie bir gol atarak skoru 4-1'e getirse de maçı seyredenler M.United takımının eski oyuncusu Van Persi'nin bir gol atması için yumuşak davranak gol fırsatını verdikleri görüldü.

M.United, İngiltere liginde şu anda zirvede ve formda değil. F.Bahçe'nin de Türkiye'de ki durumu M.United ile benzer. Gol sayılarındaki fark iki ülkenin ligleri hakkında gerçek değerlendirmeyi yansıtıyor. Aslında bana sorarsanız F.Bahçe, bir anlamda Morinho'yu kurtarmış oldu.

<p>Pürüzsüz cilde sahip olmak kadınların en hassas olduğu noktalardan biri. Hava şartları, yanlış ku

Kışa girmeden pürüzsüz cildin sırrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi

Sel felaketinin çevre sorunlarına da yol açan izleri 3 aydır silinemedi

Cevizi 1 gece suda bekletip içerseniz... Faydasını bir bilseniz