• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
16 Mayıs 2011 Pazartesi

Durgun başladı penaltıları sevdi

Hem F.Bahçe, hem de Trabzon maçların başında gollere peş peşe kavuşunca, ligin şampiyonluğu son haftaya kaldı. Tabii ki, F.Bahçe'nin avantajı var. Hem averaj nedeniyle, hem de Trabzonspor'un gol makinesi haline gelen Burak'ın kart görüp gelecek hafta olmaması nedeniyle 
F.Bahçe maça orta alana Selçuk-Emre tercihine yapıp, Baroni'yi kenara oturtarak başladı. Sol tarafta da son haftaların formda oyuncusu Stoch yer alıyordu. Ancak son bir kaç haftada olduğu gibi F.Bahçe maça durgun başladı. Maçın ilk 25 dakikasında penaltılar başlayana kadar her iki takımında ciddi pozisyonu yoktu. Maçın gerçek sonucunu belirleyen üç penaltılık dizi bu dakikadan sonra başladı ve 47. dakikada üçüncü penaltıyla sona erdi. F.Bahçe'nin dördüncü golü ise Bekir'in savunmaya çarpan şutunun kaleciyi kontrpiyede bırakmasıyla gerçekleşti.
FENER ŞAMPİYON GİBİ
Maçtaki penaltıları Tv'den izlemek lazım. İlk penaltı da savunma oyuncusu, Alex'e ne kadar çarptı, ikinci penaltı da ise bariz penaltı vardı ama kırmızı kart gerekir miydi?. Üçüncü penaltı da ise bariz penaltı mevcuttu. Alex, daha sonra biri frikikten olmak üzere diğeri de son dakikada attığı 5. golle, maça damgasını vuran isim oldu..
F.Bahçe'nin bu maçta dikkati çeken tarafı son günlerde olduğu gibi maça bunalımlı başlamış olmasıydı. Üç penaltı işini kolaylaştırdı.
Tabii maçın farklı olmasında çok iyi bir antrenör olan Mesut Bakkal'ın, A.Gücü'nü oldukça açık oynayan bir taktikle sahaya sürmüş olması. Halbuki F.Bahçe'den puan alan takımlar Fener'e karşı 4-5-1 gibi bir savunmayla oynayıp Alex'e de özel markaj uygulayanlardır.
Ligin sonucu gelecek haftaya kaldı ve bizce Trabzon'un şansı azaldı. Büyük olasılıkla F.Bahçe, Trabzon'un da kazanmasının ardından averajla şampiyon olacak gibi görünüyor.

<p>Akşam TV'den Ezgi Aşık Bakü'ye gitti ve 'Gaminetler Müzesi'ni gezdi. </p>

Azerbaycan ordusunun ele geçirdiği silah ve zırhlı araçlar bu müzede sergileniyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (24 Haziran 2021)

Togg'un 4. yılında seri üretim için geri sayım! Temmuz ayı sonunda başlayacak

Marmaris'te yanan alanlar havadan görüntülendi