• $13,5968
  • €15,3184
  • 777.749
  • 1981.04
14 Nisan 2014 Pazartesi

Duran top galibiyeti

Dün F.Bahçe, küme düşmemek için direnen Antalyaspor karşısına 6 tane ilk onbir oyuncusu eksiği ile çıktı. Başka bir takımda ilk 11'de 6 kişi eksik olsa takım çok zorlanırdı. Ancak F.Bahçe ligde ki en geniş kadrolardan birine sahip ve dolayısı ile maçı kazanmasını bildi. F.Bahçe de bu sezon yeri doldurulması en zor oyuncu Mehmet Topal.. Ersun Yanal, Topal'ın eksikliğini Selçuk ile doldurdu ve orta alanı genelde Selçuk-Meireles kontrol etti. Oyun kurucu olarakta genç Salih'e fırsat verilmişti.

Antalyaspor ise iki oyuncu ile ayakta duruyordu. Bir tanesi savunmada stoper oynayan boum diğeri ise orta alanda top basan Uğur İnceman.. Şampiyonluğu nerede ise cesine koymuş olan F.Bahçe, maçta sakindi ve diğer maçlarından yavaş bir tempoda oynadı. Maçın ilk devresinde her iki takımında ciddi gol girişimi pek yoktu. Ama üç tane duran top golü oldu. 20. dakikada Caner'in çok güzel frikiği ve 38'de kornerden Kadlec'in iki ayrı oyuncuya çarpıp gol olan vuruşu karşısında 31. dakikada Tita'nın duran topunda Isaac'ın kafası ilk yarı skorunu 2-1'e bağladı.

Maçın ikinci yarısında yine duran top pozisyonları vardı. 61 de Antalya'nın frikiği Meireles'e çarptı, golü Volkan önledi. 63'te kornerden gelen topta Kadlec'in golü direk ve Hakan tarafından engellendi. Maçın son 20 dakikasında bol sayıda sarı kart ve oyuncu değişikliği vardı. Ersun Yanal, genelde Beşiktaş derbisini düşünerek kartlı oyuncularını değiştirdi. Fuat Çapa'da kendi takımında çok sayıda değişiklik yaptı, maçın son 5 dakikasında ise yine kornerden Kadlec durumu 3-1 yaparken, 90+3'te Sow durumu 4-1'e getirdi. Maç 4-1'lik skorun söylediği gibi rahat bir maç değildi ama Antalyaspor'ungol atma becerisinin son derece sınırlı olduğunu da ligin en az gol atan takımlarından biri olması gösteriyor.

<p> </p>

Muhalefet yatırıma neden karşı?

AFAD'dan Afganistan'daki ihtiyaç sahibi 2 bin aileye gıda yardımı

Antalya'yı fırtına vurdu! Dev dalgalar oluştu, ağaçlar devrildi

1,5 ton skunk ele geçirildi