• $17,2933
  • €17,715
  • 969.232
  • 2421.37
23 Mart 2015 Pazartesi

Derbi demek rezillik demek!

Hep beraber; “futbolu rezilliğe çevirdik” desek yeridir. Bundan sonra lugatlarda derbinin karşılığında “kavga gürültü, küfür, rezillik” demek yazarsa şaşırmamak gerekir… Bu maç zaten zor şartlar altında oynanan bir maçtı. F.Bahçe’de takımın en etkili oyuncularından biri olan Gökhan, ısınırken sakatlanmış ve acilen yerine Mehmet Topuz sağ beke yerleştirilmişti.

Beşiktaş oldukça savunmacı bir yaklaşımla maça başlamıştı. Orta sahada kalabalık olarak F.Bahçe’nin hücuma gitmesini önlemeye çalışıyor ama kendisi de gol pozisyonu üretemiyordu. Herkes gerilimliydi. İlk 20 dakikada futbol oynanmadı.

Ancak 19. dakikada Emenike, Necip’in hatasıyla kaleci Tolga’yla karşı karşıya kaldı ve topu dışarı attı. Her şey bu dakikadan sonra başladı….Bu da Emenike’nin kendi taraftarı tarafından yuhalanmasına yol açtı. Tabii işin gelişine bakılırsa İsmail Kartal’ın, Emenike de ısrar ederek oyuncuyu taraftarla karşı karşıya bırakması da ayrı bir roldü denilebilir.…

F.Bahçe 39. dakikada ikinci bir gol pozisyonu yakaladı ama Tolga golü engelledi. Bu arada zaten Meireles sakatlanmış ve Sow oyuna girmişti, Beşiktaş’ta da kaleci Tolga çıkmış yerine genç kaleci Günay girmişti. Ancak F.Bahçe taraftarının Emenike’yi yuhalamaya devam etmesi zaten çılgın bir yapısı olan Emenike’yi daha da delirtti. Emenike, formasını çıkartıp sahadan dışarı gitti. Herkes şaşırmıştı. Bu arada başta Emre olmak üzere diğer F.Bahçeli oyuncularında Beşiktaş teknik adamı Biliç ile uğraşmaları da kabul edilemeyecek bir şeydi. Sonunda Emenike oyunda kaldı ama artık etkili olması da mümkün değildi. Ortaya çıkan gerginlik, dolayısıyla hakemi de etkilemişti.

Maçın ikinci devresinde doğal olarak Emenike’nin yerine Webo oyuna girdi! Bu arada Kuyt’ta sakatlandı yani ikinci devrede normal bir maç gibi başlamadı. F.Bahçe ikinci devrenin başlarında üç oyuncu değiştirme hakkını kullanmış olurken, Beşiktaş’ta orta sahada rakibi durdurma yaklaşımını değiştirerek savunmayı daha geride yapmak ama kontratakta fırsat yakalama tercihini kullandı. 50. dakikada Beşiktaş ilk pozisyonunu yakaladı ama Caner Sosa’nın golünü kurtardı. 72. dakikada Tolgay sakatlanıp oyundan çıkınca yerine Olcay girdi. Beşiktaş iyice beraberliğe razı şekilde oynamaya başladı ama sahada en kötü oyuncusu belki de Demba Ba idi. Kendisine gelen bütün topları ezdi.

Maçın son on dakikasında ise dram vardı. 80. dakikada Demba Ba ve Oğuzhan gollük pozisyonları dışarı boş kaleye atamadılar. 82. dakikada Demba Ba gollük şutu dışarı vurdu. 85. dakikada Olcay, önünde kimse yokken topu dışarı gönderdi. Bu kadar beceriksizlikte mağlup olmayı hak ettirdi. 90+1’de iki Fenerbahçeli üç Beşiktaşlıya karşı hücum ederken topun gelişine vuran Sow, F.Bahçe’yi kurtaran kahraman oldu. Böylece takımlar bir kere daha ligin zirvesinde toplanmış oldular.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı