• $15,8863
  • €16,776
  • 927.138
  • 2394.83
30 Ağustos 2012 Perşembe

Çok yazık oldu

Dün Saracoğlu'nda gerçekten çok üzücü bir maç sonrası F.Bahçe, Şampiyonlar Ligi'ne veda etti. Maçın iki devresi arasında gece ile gündüz gibi fark vardı. F.Bahçe takımının tüm oyuncuları ilk devre son derece kötü oynadılar. Daha 5. dakikada bu düzeyde bir futbol oyununda yenmemesi gereken bir gol yedik ve tamamen demorlize olduk. Tersine Spartak Moskova ise ilk devrede her şeyi doğru yapıyordu. Orta sahaya hakim olan onlardı, savunmadan top çıkartmamıza fırsat vermiyorlardı.
İlk kornerimizi 40 dakika sonra attık. Spartak kalesine hiçbir tehdidimiz yoktu. Erken gelen gol F.Bahçe'yi psikolojik olarak çökertti. İlk devrede bizim için avantaj olabilecek tek şey, takımlarının en iyi oyuncusu ve golcüsü olan Arı'nin sakatlanarak oyundan çıkmasıydı.
F.Bahçe ikinci yarıya farklı bir psikolojiyle başladı, 51. dakikada Mehmet Topal, F.Bahçe'nin ilk şutunu attı, top direkten döndü ama takıma cesaret verdi. 58. dakikada Aykut Kocaman, çok kötü oynayan Selçuk'un yerine Alex'i oyuna aldı ve oyunu Spartak kalesine sıkıştırmaya başladık. 62. dakikada kornerden gelen topta karambolde vurduğumuz kafa, ön direkten döndü.

HER TÜRLÜ PİSLİK YAPILDI
Maçın son bölümünde Spartak kalecisinin peş peşe kurtarışlarıyla ayakta kalıyordu. 69'da yine kornerden Sow'un kafasıyla skoru 1-1'e getirdik. 80. dakikada rakibin 10 kişi kalmasına rağmen arzu ettiğimiz golü bulamadık. Karşımızdaki rakip inanılmaz sert oynuyor, sürekli zaman geçiriyor, futbolda olabilecek her türlü pisliği yapabiliyordu.
Hakemin de bize hoşgörülü davrandığı söylenemezdi. F.Bahçe takımının bu maç öncesinde yaşadığı kulüp içi polemiklerin gerilimi arttırdığı söylenebilir. Şampiyonlar Ligi'nde ilerlemek için takımın kenetlenmesi gerekiyordu ama bu olamamıştı. Sonuçta eğer teknik bir söz söylenecekse, F.Bahçe orta saha zayıflığı ve isabetsiz uzun top oynaması nedeniyle başarılı olamadı denilebilir. Bu maçın F.Bahçe'ye önemli parasal ziyanı olacak ama ikinci devredeki kenetlenme ve mücadele belki takımın ileride çok farklı bir futbol oynamasına yol açabilir..

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama