• $13,4614
  • €15,3129
  • 796.21
  • 2042.08
7 Mart 2016 Pazartesi

Can sıkıcı maç

F.Bahçe dün Akhisar ile Manisa’da oynadı ve maçı çok fazla zorlanmadan kazandı. F.Bahçe’de Alves, Caner ve Gökhan gibi oyuncular yoktu. Ama F.Bahçe kadrosu çok geniş. Yani F.Bahçe, Caner ile Gökhan yerine Şener ile Hasan Ali’yi koyduğun zaman bir futbol düzeyi kaybetmiyor.

Akhisar ise iyi bir takım oyunu oynuyor. Ama gole gitme konusunda pek becerili gözükmüyorlar. Maçın ilk yarım saatinde her iki takımın da bahsetmeye değer bir icraatı yoktu. Ama sonra 31. dakikada Diego uyandı, 30 metrede civarından düzgün bir şut çekti. Ama golü bulamadı.

5 dakika sonra ise F.Bahçe sağ beki Şener, 35. dakikada 35 metreden mükemmel bir şut attı ve bu şut direğe çarparak F.Bahçe’yi öne geçirdi. Bu zamana kadar ve maçın bütününde de ‘Oyuna kim hakim?’ diye baktığınız zaman % elli elliye çok yakın bir top hakimiyetinden bahsetmek gerekirdi.

Tabii ikinci devrede Akhisar biraz yüklenmek mecburiyetindeydi. Gol atmaları lazımdı. Ancak 50. dakikada Şener’in çok becerili olarak götürüp, ondan sonra altı pas içine vurduğu top, Volkan’ın biraz da tesadüf içeren hamlesiyle Fener’e ikinci gol olarak yazıldı.

Maçta Akhisar’ın ‘Ciddi bir hücum’ denebilecek ilk pozisyonu 70. dakikada oluşmuştu. Zaten 60. dakikadan sonra takımların yaptıkları en önemli hamle oyuncu değiştirmekti. F.Bahçe’de Ozan biraz da sakatlanmış olan Volkan’ın yerine girdi. 66. dakikada olan bu değişiklikten sonra 79’da Alper, sarı kart gördü ve bir sonraki maç için cezalı olacak. 84. dakikada ise kenarda canı sıkılan Fernandao, Van Persie’nin yerine oyuna alındı. 90. dakikada ise kenarda uzun zamandır oturan Meireles oyuna girmek üzere ayağa kalktı. Bu yazdığım şeylerden çok can sıkıcı bir maç seyrettiğimi herhalde hissediyorsunuz.

F.Bahçe’de her zamanki gibi Mehmet Topal takımın temel direğiydi. İlk devrede ise F.Bahçe’nin pozisyonları yaratan oyuncusu Volkan Şen’di. Şener’in de bir gol, bir asisti olduğuna göre ‘Çok başarılı oldu’ diyebiliriz. Fernandao oyuna girdikten sonra golünü attı, böylece 6 dakikada bir gol yapmış oldu.

Son söz olarak şunu söyleyeyim: Dün oynanan futbol, iki takımı da daha ileriye götürebilecek bir futbol değildi. Ama ligin sonuna doğru yaklaşırken F.Bahçe’nin tabii ki fazla risk almaması da gerek. F.Bahçe son haftalarda Alper ve Volkan’ı kanatlara koyup, Van Persie’yi de aralarına koyarak gol bulmaya çalışıyordu. Alper sarı kart cezalısı olduğuna göre herhalde Nani’yi yerine oynatacak eğer sakat olmazsa.

<p>New York Belediye Başkanı Eric Adams. tezgâhın gece geç saatlerde açık olduğunu belirtti. Manavla

New York Belediye Başkanı, Türk manavını seçti

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor

Bu deliğin altında bakın ne var! Gözlerinize inanamayacaksınız

Sarımsağı böyle tüketenler dikkat! Bu hatayı sakın yapmayın