• $13,483
  • €15,2439
  • 800.496
  • 1945.07
11 Şubat 2013 Pazartesi

Bu sefer teklemedi

Dersini iyi almış olacak ki, dün Mersin'de maça sakin ve gerilimsiz başladı. Karşısında top hakimiyeti ve pasa dayalı bir oyun oynamaya çalışan Mersin vardı. Böyle olunca her iki takım da benzer top kontrolü sergilediler.
F.Bahçe'nin devre arasında transfer ettiği Ziegler ve Emre, tamamen takıma uyum sağlamış gözüktüler. Webo ise oynadığı süre içinde aynen geçen haftaki gibi pek ortalıkta gözükmese de yine maçın tek golünü atma becerisi sergiledi. Ondan beklenen de buydu. 24. dakikada Sow, 32. dakikada Emre gol pozisyonlarına girdiler. Ancak kaleci Bicik her iki gol girişimini de engelledi. 38'de Culio'nun frikiğini Volkan önlerken, 39'da korner topuna Nobre'nin vurduğu röveşata da kaleyi sıyırdı. Pozisyonlar eşitlenmişti. 45. dakikada 'maç böyle bitecek' diye düşünülürken, orta alandan topu kapan Emre, yerden köşeye sert bir şut attı. Kaleci Bicik, topu sadece kesebildi ve önüne düşen topu iyi kullanan Webo tesadüfi bir golle F.Bahçe'yi öne geçirdi. 
İŞTE SİSTEM FARKI
İkinci devrede Aykut Kocaman, Cristian'ın yerine Caner'i sol tarafa monte etti ve F.Bahçe 4-4-2 sisteminde daha etkili oldu. Özellikle Sow çok rahatladı. 57. dakikada Sow, gollük bir şut çekerek skoru yükseltecekti ama top direğe çarparak dışarı çıktı. F.Bahçe'nin pozitifleri; tempoyu daha iyi kontrol etmeleri, 4-4-2 dizilişte etkili olmaları ve yeni transferlerin daha iyi kondisyonda ve uyumlu gözükmeleriydi. İki takımın arasındaki kadro farkı daha çok gol gerektirirdi ama Fener için 3 puan da iyi sonuç...

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar