• $9,5236
  • €11,0847
  • 546.252
  • 1455.42
26 Nisan 2015 Pazar

Bu sefer şans kurtaramadı

F.Bahçe iki haftadır oynaması gereken lider futbolunu oynamıyor ve tesadüflerle ayakta kalmaya çalışıyor. F.Bahçe dün sahaya geçen haftanın son anlarındaki yaklaşımıyla çıkmıştı.

Hasan Ali sol bek, Egemen yerine Bekir, Caner forvette, Emenike ve Kuyt kenarda ve Alper forvet arkası. Ancak maçın ilk devresi herhalde bu sezon benim seyrettiğim en kötü 45 dakikaydı. Eskişehir geride sıkı savunma yapıyor ve topları uzun vuruşlarla F.Bahçe savunmasına hediye ediyordu. Zaten 32 golle ligin en az gol atan takımlarından biri olan Eskişehir, Fener kalesine ilk defa 25. dakikada yaklaşabildi. Ancak F.Bahçe normal zamanlarda oynadığı kısa paslı rakibi kendi sahasında boğan futbolu oynamıyor dolayısıyla hücum pozisyonuda yaratamıyordu. Ancak F.Bahçe'nin geçen haftaki şansı devam ediyor gibiydi.

32. dakikada Eskişehir savunmasındaki Sezgin topu uzaklaştırmak için vurdu. Top kendi oyuncusu Mustafa'ya çarparak gol oldu. F.Bahçe'de 1-0 öne geçti. Ancak ikinci devrede F.Bahçe farkı büyütür diye düşünenler yanıldılar. İkinci devrede hakim olan takım Eskişehir'di.

Eskişehir'de takımın yükünü taşıyan, topa basan ve ileride çoğalmayı sağlayan oyuncu ise Lawal'dı. İkinci devrede Sezer'in yerine oyuna giren Serdar Özkan'da takıma katkı yapmaya başladı. Buna karşılık Alper, Caner gibi oyuncular neredeyse hiç katkı yapmadılar.

İş yine Volkan'a düşmüştü. 67'de golü kurtardı, 69'da ise İsmail Kartal, Caner'in yerine Kuyt'u aldı. 73'te de Emre Belözoğlu'nun yerine son çare Selçuk oyuna girdi. Ancak 80. dakikada Eskişehirli Emre 30 metreden öyle bir şut attı ki, Volkan kıpırdayamadı ve durum 1-1 oldu. İsmail Kartal son bir cankurtaran hamlesi daha yaptı ve 85'te Alper'in yerine Emenike'yi aldı.

Maçı özetleyen istatistik kabaca durumu gösteriyor. Eskişehir 10 korner atarken, F.Bahçe sadece 2 korner atmıştı. Bu sefer şans F.Bahçe'yi kurtaramıyordu. Hakemleri ikaz ediyorum; Bekir'in yaptığı faulleri çalmazlarsa, 18 içinde iki kolla yere indirilen rakip oyuncuları görmezlerse hadise çıkacak.

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu