• $9,4378
  • €10,9618
  • 546.657
  • 1509.34
7 Ekim 2016 Cuma

Fatih Terim takım hazırlayamamış

Bu maç aslında futbol yazısı yorumu yapılacak bir maç değil...

Fatih Terim'in egosu, elindeki üst düzeydeki futbolcuları takımın dışında tutup tecrübesiz gençlerle çok önemli bir maça çıkınca az daha kendi sahamızda yenilip tüm şansımızı kaybediyorduk.

Şöyle düşünelim; Nerdeyse yarım saat hatta 40 dakika hiç pozisyonumuz yoktu. Daha doğrusu penaltı verilebilecek bir dumu vardı ama Alman hakem vermedi. Yinede 26. dakikada 2-0 mağlup duruma düşmek Fatih Terim'in kurduğu takım olarak davranamayan takım nedeniyle gerçekleşti. Ne top rakibin ayağındayken basıyorduk ne orta sahayı kalabalık yapıyorduk ne de savunmamıza yardım edebiliyorduk. Eh bu şekilde oynarsan 26 dakikada 2 gol yersin.

Fatih Terim'in takımının yeni giren gençleri tecrübesizdi. Ne rakibe basmayı ne de boş alanları doldurmayı bilmiyorlardı. Dolayısıyla Ukrayna rahat oynadı.

İkinci devrede Enes'in yerine Tolga'nın ve Hakan Balta'nın yerine Kaan'ın girmesi ve Topal'ın stopere çekilmesi savunmamızı biraz daha etkili yaptı. Ama beraberlik golünü 80. dakikada atabildik. Penaltı golüyle beraberliği sağlarken gol vuruşuda direğe çarpıp içeri girdi. Bu arada futbol yeteneği üst düzeyde olan Emre Mor'un alakasız durumlarda devamlı hakemle itişmesi Emre Belözoğlu'nu hatırlattı. Üstelikte Hakan Çalhanoğlu varken frikiği kullanmak istemeside ilginçti.

Özetle şöyle diyebilirim; İlk devrenin sonunda 45. dakikada durumu 2-1 yapan golü atmasaydık, maçı muhtemelen kaybedecek ve eleminasyon turlarının başında turnuvanın dışında kalacaktık. Fatih Terim'in konuşmayı ve macera takımı kurmayı bırakıp antrenörlüğe geri gelmesi gerekiyor. Bu maçtaki taktikler ileriye dönük garanti sağlamıyor.

<p>Evi alev alev yandı. Tabloları küle döndü. O, gözyaşları içinde basın açıklaması yaptı.</p><p>Ola

Çevreci ressamın evi yandı

WhatsApp 1 Kasım'dan itibaren bu telefonlarda desteklenmeyecek

Mersin Uluslararası Limanı'nda 60 kilo 950 gram kokain ele geçirildi

Hayvancılıktan sağladıkları gelirle 35 ülke gezdiler