• $16,3283
  • €17,4132
  • 974.308
  • 2394.93
3 Ekim 2011 Pazartesi

Bireysel galibiyet

Aslında dünkü maçtan önce herkesin kafasında son dönemlerde Trabzonspor'un Eskişehir maçlarında verdiği puanlar vardı. İlk yarı da bu senaryoya uygun bitti. İlk devreye hakim olan takım ileriye daha çok gitmeye çalışan Eskişehir'di. Ama santrfor pozisyonundaki Kamara'nın son derece basit kalması Eskişehir'in gol bulmasına engel oldu.
Eskişehir, Skibbe'nin kontrolünde, Trabzon hücumlarını oldukça geride kurulmuş bir alan savunmasıyla karşılıyor ama orta sahadaki aktif oyuncuları Veysel, Alper, Sezgin ve Erkan ile oyuna hakim oluyordu.
Maçın ilk devresinde forvette oynayan 4 Trabzonlu Burak, Volkan, Halil ve Adrian son derece yüksek oranda top kaybı yaparak organize bir takım futboluna ayak uyduramadı. 31. dakikada Halil'in şutuyla yakalanan ve Ivesa'nın kurtarışıyla gol olamayan pozisyon dışında tek Trabzon gol girişimi yoktu.

FUTBOL GARİP OYUN
39. dakikada ise Koray'ın yerden şutunu Tolga kurtarırken de beraberlik bozulmadı.
Maçın ikinci devresine yine iyi başlayan Eskişehir'di. Eskişehir'in en iyi oyuncusu olan Erkan sol kanattan giderek topu Serdar'ın kafasına yerleştirdi ama top dışarı gitti. 53. dakikada yine Erkan Zengin bir şut girişimi yaptı. O da dışarı kaçtı. Eskişehir'in gol peşinde koştuğu görülürken futbolun tuhaf yanı ortaya çıktı. O ana kadar peş peşe üç pas yapmamış olan Trabzon, Adrian'ın kaybettiği topun savunmaya çaparak Burak'ın önüne düşmesiyle ve Burak'ın şutunun Nadareviç'e çarpmasının ardından kalecinin kontrpiyede kalması sonucu 1-0 öne geçti.

DEV DÜZEY DEĞİL
Bundan 1.5 dakika sonra Burak, 18 dışında topla giderken, sağında solunda boş olan Volkan ve Halil'e pas vermedi ama 18 dışından müthiş bir füze gönderdi ve Trabzon 2-0 öne geçmiş oldu.
60. dakikada Eskişehir'in antrenörü Skibbe, Nadareviç ve Kamara'yı çıkararak Burhan ve golcü Boyd'u oyuna aldı. Sezgin stopere geçti. Ama gole giden girişimleri yapan taraf yine Trabzonspor oldu. 63'te Colman'ın frikiği direkten döndü.
Maçın son dakikalarında ise Eskişehir, Serdar ile bir gol fırsatını kaçırırken, Adrian ise Trabzon adına bir golü harcadı. Bu maçta Trabzonspor'un oynadığı futbol Şampiyonlar Ligi düzeyi değil. Ayrıca Burak ile Volkan arasındaki diyalogsuzluk da dışarıdan bile gözüküyor.

<p>Son dönemlerde teknoloji dünyasına damgasını vuran gelişme, ofise dönüş kararını protesto eden Ap

Çeviri yapabilen gözlük tanıtıldı | TeknoZone #26

Doktor gözlerine inanamadı! Kolundaki şişliğin içinden bakın ne çıktı?

Yüksek manevra kabiliyetli yangın söndürme uçakları İzmir'e geldi

NATO'nun en güçlü ülkeleri hangileri? Türkiye kaçıncı sırada