• $15,8406
  • €16,7303
  • 931.419
  • 2404.74
21 Ekim 2011 Cuma

Bir puanı alabilirdi

Beşiktaş dün Kiev'de çok zor bir maç oynadı. Bütün sene futbolcu menajeri Mendes'in tavsiyesiyle gelen antrenör Carvalhal, Beşiktaş'ı Mendesspor veya Portekiz çetesi olarak oynatmıştı. Mendesspor dizilişinde; orta sahada direnç sahibi olan oyuncular değil, teknik özelliği düşünülen oyuncular yer almıştı.
Ancak Beşiktaş'ın son haftalarda aldığı kötü sonuçlardan sonra Ukrayna'da ayakta kalmak gerekiyordu. Sağ bekte Hilbert, orta alanda Necip ve Ernst gibi dirençli oyuncular epey zaman sonra sahadaydı. Ama Beşiktaş'ın ileride Quaresma, Simao ve Edu ile oynaması geriye yardım eden sayının azlığı nedeniyle kanatlardan açık verdi. Ayrıca savunmanın arkasına atılan toplarda Kiev pozisyon yakalıyordu. Kornerler ve duran topların çoğuna da Ukraynalılar kafayı vuruyordu. İlk devrenin bilançosu basitti: Kiev maçın 10, 22, 32 ve 41.dakikalarında 4 tane kesin gol pozisyonu buldu. Bunların ikisi Beşiktaş kalesini sıyırarak dışarı çıktı, bir tanesi direkten döndü, birinde de kaleci Cenk mükemmel kurtarış yaptı. Beşiktaş'ın girebildiği yegane yarım pozisyonu ise; Edu, topa geç vurarak harcadı.


YİNE AYNI GELENEK!

Maçın 2. devresinde normal olarak Beşiktaş'ın ilk devreden daha kötü bir duruma düşmesi beklenebilirdi ama tersi oldu.
Forvetteki Simao ve Quaresma biraz daha koştular ve geriden top taşıdılar. Bu da Beşiktaş'ın orta saha bloğunu rahatlattı. Hatta 57. dakikada Hilbert'in sağdan yaptığı ortaya Ernst topa iyi vursa gol bile bulabilirdik. Beşiktaş, 90+4'te 18 içinde rakip oyuncuyu markajsız bıraktı ve golü yedi. Böylece Necip, Ernst, Aurelio, Egemen, Cenk ve Hilbert gibi oyuncuların gösterdiği üstün performans sonuç getirmedi.. Türk futbolunun son dakikalarda gol yeme geleneği bir kere daha çok pahalıya mal oldu.

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama

Türkiye'nin en uzun süre yaşayan insanı! 157 yıl hayatta kaldı

Uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını söylüyorlardı! Çizimleri herkesi şaşırttı