• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
20 Aralık 2014 Cumartesi

Bir penaltı daha

F.Bahçe dün Kayseri'de Erciyes deplasmanında 83. dakikadaki penaltıyla zor kurtuldu. Puan cetveline baktığınız zaman Erciyes 8 beraberlikle ligin en çok berabere kalan takımıydı. Dolayısıyla kolay kolay gol yemeyeceği, oyunda da bir varlık gösterebileceği düşünülebilirdi. Oyunun gidişatına baktığınız zaman geçmişte rakiplerin üzerinde büyük top hakimiyeti kuran F.Bahçe'nin bu maçta da top hakimiyeti elde etmesi gerekirdi diye düşünüyorduk.

Ancak maçın ilk devresinde ve ikinci devresinde de Erciyes topa yüzde 57 sahip olan, F.Bahçe ise yüzde 43 top hakimiyetinde kalan takımdı. Bu maçın bütününde F.Bahçe pek fazla gol pozisyonu yaratamadığı gibi orta alana da sahip olamadı. Sarı-Lacivertliler'in Webo'nun da olmadığı bu haftada gol umudu Emenike'ydi. Ancak Emenike her gün gazetelere 'santrfor pozisyonunda oynamak istiyorum' demesine rağmen santrfor değil. Hatırlanırsa Karabük'te oynarken Karadeniz ekibi kontratak oynayan bir takımdı. Dolayısıyla Emenike kalabalık bir savunmaya karşı değil tek kişilik markaja karşı oynuyordu. Orada fizik gücüyle ağırlığını koyması ve gol atması olağan. Ama F.Bahçe'ye geldiğinizde Kanarya her zaman kapalı ve sıkı savunmaya karşı oynuyor.Nijeryalı golcü kapalı savunmaya karış pek bir şey beceremiyor. Hele dünkü gibi rakibi orta sahayı kalabalık tutup, savunmada da fazla pozisyon vermeyince Emenike'nin kurtarıcı olması mümkün değil.

Sonunda F.Bahçe nasıl kurtuldu? 83. dakikada Mehmet Akgün yüzü topa dönük değilken, nereye gittiğini göremezken ve yere düşerken açık olan koluna geriden atılan topun gelmesi penaltı olarak değerlendirildi. Bir kere daha Emre'nin düzgün penaltı vuruşuyla F.Bahçe kurtuldu. Maçın sonucunda da Alper'in oyuna girmesi ve son dakikalarda Selçuk Şahin'in savunmaya alınması, Sarı-Lacivertliler'in bu maçın gidişatından çekindiğini gösterir.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak