• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
24 Kasım 2014 Pazartesi

Bir devre güzel futbol

Dün Fatih Terim Stadı’nda Beşiktaş ile Kasımpaşa arasında ilk devresi iyi futbol oynanan, ikinci devresi ise itiş-kakış içinde geçen bir maç vardı. Maçın ilk devresinde tempo inanılmaz derecede yüksekti ve bol miktarda pozisyon vardı. Maç giderek sertleşse de her iki takımda kanattan oynamaya çalışması ve her iki takımın beklerinin de zayıflığı nedeniyle paslı iyi pozisyonlar oluşmasına olanak sağladı. Beşiktaş’ta Gökhan Töre, Kerim Frei, Demba Ba ve Sosa oyuna ağırlık koyan oyuncular oldular. Kasımpaşa’da ise Tunay ve Babel etkiliydi. Gol atması beklenen Adem ise savunmanın içinde kayboldu.

İlk devrede her iki takımında bol gol pozisyonu vardı. Ancak gole ulaşan Beşiktaş oldu. 26. dakikada Mert’in yaptığı penaltıyı Demba Ba gole çevirdi ve Beşiktaş rahatladı. Penaltı kararında bir şüphe yoktu. 45. dakikada yine Demba Ba kafa ile Beşiktaş’ı 2-0 öne geçirdi. Aslında her iki takımında üçer gol pozisyonu vardı ama daha ilk dakikada Adem gol pozisyonunu değerlendiremedi, 22. dakikada Necip, Kasımpaşa’nın gollük vuruşunu kaleden çıkarttı, 38’de de Castro’nun şutu Cenk tarafından önlendi.

Beşiktaş’ta sağ bek Serdar ile sol bek Motta rakipleri karşısında zayıflık oluşturuyorlardı. Ama golleri bulan Beşiktaş oldu. İkinci devrede 65. dakikada günün başarılı oyuncusu Kerim Frei’nin yerine Olcay girdi, sonrada Gökhan Töre’nin yerine Oğuzhan yer aldı. 76. dakikada Babel’in frikiği Beşiktaş kalesinin direğinden döndü. Kasımpaşa şansızdı, biraz daha şanslı olsa maç iyice gerginliğe girecekti. İki takımın toplam yaptığı faul sayısı 40’ı aştı. Hakem zorluklada olsa maçı kontrol etmeyi başardı. Maçın ilk devresi için nihayet keyif verici futbol mücadelesi seyrettik diyebiliriz. İkinci devre ise Türkiye liglerinin itiş kakış standardına geri dönülmüştü.

Sonuçta Beşiktaş zirveden kopmadı ve averajını da düzeltti.

<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!