• $13,4984
  • €15,3426
  • 770.265
  • 1809.65
21 Nisan 2014 Pazartesi

Beşiktaş ile G.Saray çekişir

Bu maç her iki takımın da geleceğe dönük ümit beslediği bir maçtı. F.Bahçe şampiyonluğu garantileyebilir, Beşiktaş da Şampiyonlar Ligi'ni büyük çapta elde edebilirdi. Ama her iki takımın beklentileri de boş çıktı. Beşiktaş bu maçta Ersan'ın yokluğu nedeniyle geride oynattığı Dany'de "risk yaşar" şeklinde görüşler vardı. Ama Dany, belki de Beşiktaş'ın en iyi oyuncusuydu ve Emenike'nin maçta bir faktör olmasını önledi.

Ligimizde her zaman olduğu gibi maçın berabere sonuçlanmasında en büyük katkıyı kaleciler yaptılar. Maçın futbol kalitesinin de yüksek olduğu söylenemez. İlk devrede Beşiktaş, kısa bir süre ileride pres yaptıktan sonra savunmasını oldukça geride tutuyor ve topu her aldığında da ileride büyük çapta yalnız oynayan Almeida'ya hızlı hücum topları atıyordu.

Zaman ilerledikçe rakiplerinin top kaybı hatalarından pozisyon bulmaları gözlemlendi. Ama 24. dakikada Jones'un orta alanda kaybettiği toptan sonra Kuyt'ın pasında Sow, F.Bahçe'yi 1-0 öne geçirdi. Golden sonra Beşiktaş, F.Bahçe'nin üzerine yürüdü ve önce Motta'nın şutunda golü atamadı sonra da 44'te Motta'nın direkten dönen şut sonrası attığı golle beraberliği sağladı. Gerilimi yüksek olan maçlarda gerilimli olan Emre, devre olmadan sakatlandı ve yerine ikinci devrenin başında Alper girdi. 58'de Beşiktaş'ın en iyi oyuncularından biri olan Motta gereksiz ikinci sarıdan kırmızı gördü ve Beşiktaş son yarım saati 10 kişi oynadı. Biliç bu durumda Gökhan Töre'nin yerine İsmail'i oynatıp, Olcay'ı da sağ tarafa aktararak, hücumda aktivite sağlamaya çalıştı. İsmail hücumlara katılım açısından başarılıydı, ikinci devrede F.Bahçe'nin savunmasını kalabalık tuttuğu ve kontratakla gol aradığı görüldü. Her zamanki gibi duran toplarda çoğu zaman tehlike de yarattı. Ama iki takım da gol atamadı. F.Bahçe'de iki bek Gökhan ve Caner, etkili olurken, savunmada Alves ve ikinci devrede giren Alper etkiliydiler.

Beşiktaş'ta ise ikinci devrede kurtarışlarıyla Tolga dikkati çekti. Komik bir şekilde kısa bir süre önce oyuna giren İsmail de 90+3'te ikinci sarıdan kırmızı kart aldı ve Beşiktaş son dakikaları 9 kişi oynadı. F.Bahçe bir puanı aldı ve şampiyonluğa daha da yakınlaştı.

<p>Bu hafta GTA 5'in çevrim içi modundaki özel sunuculara yerleştirilen aşı merkezleri ve oyun içeri

GTA 5'te aşı kuyrukları oluştu | TeknoZone #11

Yunus polislerinin zorlu eğitiminden kareler

Misafirlerini kendi tasarladığı 'dönen ev'de ağırlıyor

Çöpe gidecek malzemeleri dönüştürüp dünyaya pazarlıyor