• $13,5324
  • €15,342
  • 789.227
  • 1979.83
4 Aralık 2016 Pazar

Beşiktaş beraberliğe razı olmuştu

F.Bahçe ile Beşiktaş arasındaki maç tahmin ettiğimden farklı oynandı. Tabii ki aşağıdan gelen F.Bahçe maçı kazanmaya çalışmalıydı. Beşiktaş ise maçı berabere bitirirse düşündüğüne ulaşmış olacaktı. Çünkü diğer tarafta Başakşehir de berabere kalarak puan kaybetmişti.

Top hakimiyetine baktığınız zaman Fenerbahçe topa yüzde 45, Beşiktaş yüzde 55 hakimdi. Yani Beşiktaş topla mümkün olduğu kadar geride oynadı, tehlikesiz, beraberliğe gitmeye çalışıyordu. Ancak Fenerbahçe de maçın ilk devresinde ciddi bir gol pozisyonu üretti diyemeyiz. Belki Skrtel’in ilk devrede dışarıya vurduğu pozisyon sayılabilir.

İkinci devrenin başında aslında iyi oynayan Aatif’ın yerine Volkan Şen oyuna alındı. Ve Volkan Şen hemen konuşmaya ve kabadayılığa başladı. Bu çocuk Türkiye’de en iyi futbolculardan biri ama çenesini tutmayı unutursa, futbolu da unutacak. Tabii ki Volkan’ın bir de kulübe zararı var. O konuşmaya başladı mı Alper de konuşmaya başlıyor ve hakemleri rahatsız ediyorlar.

Ancak 77. dakikadan sonra F.Bahçe biraz yavaşlarken, Beşiktaş da biraz hücuma dönmeye ve maçın sonunda galibiyet puanı aramaya başladı. Hatta birkaç frikik ve korner de kullandı ama gol atamadı. Beşiktaş’ta oyuncu değişikliği yaptı. 60. dakikada biraz durgun oynayan Quaresma’nın yerine Aboubakar oyuna girdi ama o Quaresma’dan daha pasifti.

F.Bahçe’de 76. dakikada Sow çıkıp, Lens girdi. Beşiktaş’ta da Kerim çıktı, yerine Olcay girdi. Maçın son 3-5 dakikasında Beşiktaş hem savunmada tedbirli davranıyor hem de 'Belki tesadü? bir gol atarım' diye ileriye gitmeye çalışıyordu. Ama sadece beraberliği koruyabildi. Beşiktaş geçen seneki Beşiktaş'tan biraz daha zayıf durumda. Gol atma becerisi de geçen yıldan daha zayıf.

Ama yine de takım oyunu oynamaya daha uygun bir takım. Fenerbahçe'nin yıldızları ise bu maçta gol bulabilecek pozisyonlara girmiş olsalar da golü bulamadılar.

<p>1-DUNE</p><p>Okunması zor bir kitabın sinema uyarlamasını pek çok insan dört gözle bekledi

2021'in öne çıkan ve en çok konuşulan filmleri

Topladığı tahtalardan öyle bir şey yaptı ki...

Son hali hayran bıraktı! Hurdalıktan 2000 dolara satın aldı

Tesla'nın koltuğunu kestiler! Bakın içerisinden neler çıktı