• $13,2459
  • €15,1187
  • 760.29
  • 1857.4
2 Nisan 2017 Pazar

Berbat futbol

Dün Fenerbahçe, Karabük'te taraftarlarının moralini düzeltmek için sahaya çıkmıştı, maça da kazanma planı yaparak girişmişti. Ancak maçın ilk 30 dakikasında oyuna hakim olan Fenerbahçe olsa da 3-4 tane karambole gidebilecek, karambol golü olabilecek pozisyonda Alper Potuk ve Mehmet Topal gibi oyuncular topu ya dışarıya ya da kaleciye attılar.
44. dakikada da Lens gol pozisyonundayken elle oynadı ve hakem durdurdu. İlk devrenin kahramanı en az 4 tane gol pozisyonu olabilecek topu müthiş hareketlerle kurtaran Karabük kalecisi Ahmet Şahin'di.

Maçın ikinci devresinde her şey birden değişti. Karabük katı savunmayı bırakıp, hücuma doğru oynamaya başladı. 51 ve 52. dakikalarda Serdar'ın, 55. dakikada da Ceyhun'un gol girişimiyle bu sefer Fenerbahçe kalecisi Fabiano maçın kahramanı oldu. Karabük sürekli topa hakim olup, Fenerbahçe 18'inin içine orta yapabiliyordu ama son gol vuruşunu ya yapamıyordu ya da Fabiano müthiş kurtarışlar yapıyordu.

Fenerbahçe'de tuhaf şeyler de oldu. 67. dakikada Aatif çıktı ve yerine Volkan Şen girdi. Ancak Volkan Şen 78. dakikada hafif sakatlandığını gören teknik adam Advocaat tarafından çıkartıldı, yerine Sow girdi. Volkan Şen sahada 10 dakika kalabilmişti.

Sow'un oyuna girmesi Fenerbahçe'nin hücumda daha etkili olmasını getirdi ve 84 dakika hiçbir şey yapmayan Van Persie, altı pas içinde bomboş vaziyetteyken topu yakaladı ve Fenerbahçe'yi 1-0 öne geçiren golü yaptı.

Fenerbahçe ve Karabük çok oyuncu değiştirdiler. 86'da Karabük Yatabare'yi alarak gol üretmeye çalıştı, 93'te de zamanı geçirmek için olacak Ozan Tufan oyuna girdi. Fakat söylenecek bir tek şey var; Van Persie, Türkiye'de tutulması gereken milyonlarca dolar paranın verilmesi gereken bir futbolcu değil. Onsekiz içinde boş vaziyette top önünde olunca gol yapabiliyor ama böyle bir oyuncunun takıma da faydası yok.

Bu maçı seyredecek bir yabancı "Bu Türkiye'de ciddi kaliteli futbol oynanmıyor" diyebilirdi. Sahanın kahramanları Karabük kalecisi Ahmet Şahin ile Fenerbahçe kalecisi Fabiano'ydu. Başka göze çarpan oyuncu da pek yok.

<p class='MsoNormal'>Peki, Başkan Erdoğan grup konuşmasında hangi mesajları  verdi? Asgari ücretin n

Başkan Erdoğan açıkladı: Asgari ücrette tarihi zam

Harran Sarayı'nın 9 asırlık salonu gün yüzüne çıkarıldı

2. el dükkanından aldı servet sahibi oldu

Kolanın daha önce duymadığınız 8 farklı kullanım alanı