• $13,5136
  • €15,3543
  • 771.526
  • 1809.65
27 Şubat 2017 Pazartesi

Berbat futbol

Dün ligin sonuncusu Gaziantep ile ligin dördüncüsü ve şampiyonluk olasılığı küçük de olsa süren Fenerbahçe oynadılar. Bu iki takımı tanımayan bir yabancıyı getirsek, hangisinin sonuncu hangisinin dördüncü olduğunu belirleyemez.
Fenerbahçe son dönemde hep böyle maçlar oynuyor. Ama maç oynamak ayrı bir şey, etkili futbol oynamak daha başka bir şey. Maçın ilk devresinde 13. dakikada Sefa bir gol atarak Gaziantep’i öne geçirdi. 23. dakikada ise Alper’in ortasına Lens’in vuruşuyla maç 1-1 berabere duruma geldi.
Şimdi bu ilk devreyi seyreden birisi, iki takımın başka gol pozisyonu olmamasından 'yahu bu nasıl futbol’ derdi. 40. dakikada bir karambol pozisyonunda Sow, F.Bahçe için gol yaratamadı. Ve ilk devre son derece can sıkıcı bir futbolla bitti.
İkinci devre 73. dakikaya kadar aynı kalitesiz futbol devam etti. Bu dakikada Fenerbahçe teknik adamı Sow ve Volkan Şen’i oyundan alıp, Fernandao ve Aatif’ı oyuna soktu. Bu değişiklik aslında çok geç yapıldı denilebilir. 76. dakikada ise Alper’in yerine Souza alındı. Bu da geç bir oyuncu değişikliydi. Maç 95 dakika sürdü ama Fenerbahçe 5 dakika uzamış olan dönemde bile gol bulamadı ve 1-1’e razı oldu. Fenerbahçe’nin bu kolay olması gereken maçta da 2 puan kaybetmesi, artık ligin zirvesine doğru bir girişi olamayacağını gündeme getiriyor.
Fenerbahçe artık gol pozisyonu yakalasa da gol vuruşlarını yapamayan bir durumda. Ve dikkat ederseniz değişiklikte çıkartılan oyuncularla girenler hep forvet oyuncuları. Çünkü antrenör forvet oyuncularının performansından memnun değil.
Şunu söylemek isterim birkaç senedir F.Bahçe’nin oyun kurucu alması lazım. Ama F.Bahçe bunun yerine orta saha oyuncularını oyun kurucuya çevirmek yerine. Mesela Alper çok iyi orta saha oyuncusu, iyi çalım yapar, adam eksiltir ama gol pozisyonu açısından önemli katkısı olan bir futbolcu değil. Dolayısıyla F.Bahçe’nin önümüzdeki sezon daha iyi performans göstermesi için üst düzey bir oyun kurucu alması lazım. Bir de iyi santrfor gerekiyor. İyi orta yapanlar var Lens ve kısmen Volkan Şen gibi. Ama gol vuruşu yapacak oyuncular yok. Sow artık dönemini geçirdi. Yeni golcü geriyor.

<p>Bu hafta GTA 5'in çevrim içi modundaki özel sunuculara yerleştirilen aşı merkezleri ve oyun içeri

GTA 5'te aşı kuyrukları oluştu | TeknoZone #11

Yunus polislerinin zorlu eğitiminden kareler

Misafirlerini kendi tasarladığı 'dönen ev'de ağırlıyor

Çöpe gidecek malzemeleri dönüştürüp dünyaya pazarlıyor