• $8,658
  • €10,1795
  • 488.028
  • 1419.43
22 Eylül 2014 Pazartesi

Bence penaltı değildi

Dünkü maçta vurgulanması gereken iki gerçek var; ilki F.Bahçe takımı ne fizik olarak ne de takım oyunu olarak geçen seneki standardını yakalayabilmiş değil. Yani takım henüz hazır değil…

İkinci gerçek ise; maçın 82. dakikasında penaltı pozisyonunun penaltı olmadığını düşünüyorum. Dolayısıyla Gaziantep’e haksızlık yapılmış oldu…

Maçın ilk devresi berabere sonuçlanmıştı. Maçın bu yarısında 2 ve 23. dakikalarda İbrahim Akın ve Mustafa’nın gollük şutlarını, F.Bahçe’nin en başarılı futbolcusu olan genç Mert kurtardı. Benzer şekilde 28. dakikada Emenike’nin şutunu ise bu sefer Gaziantep kalecisi Eray kurtararak golü önledi.

F.Bahçe takımı geçen sezon duran toplardan ve kanat ataklarından doğan pozisyonlarda bireysel beceriyle gol atan bir takımdı. Ancak dün özellikle ilk devrede kanat atağı pek olmadığı gibi çok sayıda duran topta da F.Bahçe gol girişimi yapamadı. Dün akşam F.Bahçe’nin en iyi oynayan oyuncuları savunma ve orta sahadaydı. Geride Bekir, orta alanda da Mehmet Topal takımı ayakta tuttular. Formdan en uzak oyuncular ise Sow ve Emenike idi.

F.Bahçe ikinci yarıda daha iyi oynadı ve gol olabilecek pozisyonlar üretti. Aslında Gaziantep çok ağır bir kapalı savunma da oynamıyordu. Geride beş kişi ile dizilseler de çok sayıda hızlı hücum ettiler.

Maçın ikinci devresinde de gol pozisyonu buldular. 52’de Chico’nun kafasını Mert önlerken, 65’te ise yüzde yüzlük gol pozisyonunu Oğulcan dışarı vurdu.

F.Bahçe maç boyunca Gaziantep kalesine 20’den fazla şut attığını ve kaleye isabet sağlayamadığını da söyleyelim. F.Bahçe kenar yönetiminin 59. dakikada Diego’nun yerine Alper’i ve sinirlenen Emenike’nin yerine Webo’yu alması da bana sorarsanız pek önemli katkı yapmadı.

Sonuçta Gaziantep her ne kadar geride savunma yapıp ilerde de iki veya üç kişilik hızlı hücumlarla atak yapsa da yenilgiyi hak etmemişti. Çünkü penaltının penaltı olmadığını düşünüyorum ve Gaziantep’in 4 gollük pozisyonu, Fenerbahçe’ninkilerden daha önemli pozisyonlardı.

<p>Dermatolog Prof. Dr. Mustafa Özdemir cilt sağlığımızla ilgili aşağıda merak edilen tüm soruları S

Güneş lekeleri nasıl geçer?

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, geleneksel sporlar tesisinin açılışını yaptı

Galatasaray Kulübünde yeni kurulan kadın futbol takımı tanıtıldı

Bingöl'de 284 kilo 200 gram esrar ele geçirildi