• $13,6139
  • €15,2229
  • 786.46
  • 1997.69
9 Aralık 2016 Cuma

Bekleyip göreceğiz

F.Bahçe, dün Feyenoord’u yenerek, grup lideri oldu ve bir üst düzeyde maç yapacak. Ama biz okurlarımıza gerçekleri anlatmak zorundayız. Feyenoord takımı neredeyse 20 defa Hollanda şampiyonu olmasına rağmen mahalle takımı veya ikinci küme takımı gibi. Takımın bütün oyuncuları düz oyuncu. Boş alanda birbirlerine pas verebiliyorlar. Ama gol atacak takım becerisi de yok.

Maçın başında 15 dakika kadar F.Bahçe’nin üstüne geldiler. Bu arada bol açık da veriyorlardı. 11. dakikada F.Bahçe’nin hücumunda Lens ve Sow golü atamadılar. Ama 15. dakikadan sonra Feyenoord’un golünü Volkan mükemmel kurtardı. 22. dakikada ise F.Bahçe’nin gol atacak oyuncu yeteneği açısından ne kadar üst düzeyde olduğu ortaya çıktı.

Feyenoord savunmasında top, ‘Kaleciye atalım’ diye geriye verilirken Sow’un önüne düştü. Ve Sow klasik yarım röveşatasıyla mükemmel bir vole golü attı.

Puan cetvelinde birinci olan F.Bahçe için gol yetiyordu. Ve F.Bahçe golden sonra çok tedbirli oynadı. Ama zaman zaman da gol pozisyonu buldu fakat gol atamadı.

25. dakikada Kjaer’in kafasını Feyenoord kalecisi kurtardı. 44 ve 45. dakikada her iki takım da gol pozisyonunu ziyan ettiler.

İkinci devrede oyunun temposu daha da düştü. 54. dakikada orta saha oyuncusu Ahmadi’nin şutunu Volkan güzel kurtardı. 74’te Emenike’nin yerine oyuna girdi. Çünkü Van Persie hiçbir şey yapmıyordu. Sonra Mehmet Topal çıktı, Neustadter oyuna girdi. Ama bu değişiklikler hiçbir şeyi değiştirmedi. Dediğim gibi, Feyenoord ikinci küme takımı gibi bir takım. Teknik üstünlüğü olan ve gol becerisi olan bir oyuncuları da yok.

F.Bahçe de golü attıktan sonra orta sahaya tamamen hakim olup, kalesini de sürekli kapalı tutunca grup birincisi olmayı 13 puanla sağladı. Ancak oynadığımız takımlar ne Manchester United ne Feyenoord ulusal liglerinde bence şampiyonluk adayı değil. Tabi bizim takımlarımızın da F.Bahçe de dahil olmak üzere daha yukarıda başarılı olmaları da zor. Bekleyeceğiz ve göreceğiz.

<p> </p>

Kamu işçisinin maaşı ne kadar artacak?

Polisleri şaşkına çeviren suçluların ilginç fotoğrafları

dünyanın en zor testi olduğu iddia edilen dikkat testi! Sosyal medyayı salladı

Limonu mikrodalgada 20 saniye ısıtırsanız... Bakın nasıl bir etkisi var