• $16,9704
  • €17,5398
  • 983.734
  • 2391.69
29 Mayıs 2017 Pazartesi

Beklenen sonuç

Beklenildiği gibi Beşiktaş, G.Antep deplasmanında farklı kazanarak şampiyonluğunu ilan etti. Beşiktaş ligin dibindeki G.Antep'le oynuyordu ve maçı kazanması normaldi. Siyah-Beyazlılar, temel özelliği olan takım halinde oynamayı dün de gerçekleştirdi. G.Antepspor ise temel sorunu olan son gol vuruşunu yapamama nedeniyle girdiği bir kaç pozisyonu gole çeviremedi ve skor 4-0 oldu.

Beşiktaş'ın ilk golünü daha 6. dakikada Babel mükemmel bir şutla 18 dışından attı. Beşiktaş'ın ikinci golü ise 39. dakikada Oğuzhan'ın 18 içindeki mükemmel vuruşuyla geldi. 66. dakikada Talisca, frikikten skoru 3-0 yaptı. Bu frikikte en büyük sorun barajı kuran G.Anteplilerin eğilerek topun kaleye girmesine fırsat sağlamalarıydı. 76. dakikada Talisca, 35 metreden attığı şutla skoru 4-0'a getirdi.

Aslında G.Antep'in gayet temiz bir futbol oynadığı, maçı sertleştirmediği ve elinden geldiği kadar da direnmeye çalıştığı vurgulanmalı. Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in ise özellikle maçın ikinci devresinde 3. gol atıldıktan sonra mümkün olduğu kadar çok oyuncuya yer vermesi güzeldi. Aboubakar, Cenk ve Oğuzhan'ı çıkararak Caner, Demba Ba ve Necip'i oyuna sürmesi mümkün olduğu kadar çok oyuncusunun bu maçtan keyif almasını sağladı. Beşiktaş'ı tebrik etmek lazım. Bu haftanın maçları katılmadan evvel Beşiktaş 65 golle en çok gol atan takımdı. İkinci olan Başakşehir de 62 gol atmıştı.

Gördüğünüz gibi gol atanlar zirveye oturabiliyor. F.Bahçe ve G.Saray'ın ise onların altında kaldığını söyleyebiliriz. Bu yıl, tebrik edilmesi gereken takım ise Antalyaspor... Antalya yine bu hafta 33 maç sonrasında 55 puanla 5. durumda idi. Burada da kalacak. Türkiye'de anlatılması gereken temel şey, futbolun bireysel bir spor değil bir takım oyunu olması. Beşiktaş'ın başarısında işte bu takım oyununun büyük katkısı var. Takımın oyunu oynatmak da Şenol Güneş'in inandığı bir şey.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı