• $17,9331
  • €18,4099
  • 1039.38
  • 2864.25
24 Aralık 2017 Pazar

Becerikli olamadı

Konya’da F.Bahçe galibiyet almak ve zirvedeki ağırlığını daha çok hissettirmeyi amaçlamıştı. F.Bahçe, sakatlar ve cezalılar nedeniyle ilginç bir 11 kurmak mecburiyetinde kalmıştı. Josef savunmaya çekilmişti ve Neto’yla oynuyordu.

Bir bek Isla, diğer bek ise Hasan Ali’ydi. Mehmet Topal ve genç Oğuz orta sahayı tutarken, Valbuena, Aatif ve Giuliano hücum organizasyonu yapmak üzere çalışıyordu.

Karşılaşmanın başında 15 dakika kadar oyuna hakim olan takım Konya’ydı. Nitekim 8. dakikada Milosevic’in şutunu Volkan kurtardı. Maçın ilk çeyreğinde F.Bahçe, orta sahaya hakim olamamıştı. Ama 20. dakikadan sonra Valbuena’nın toplara hakim olmasıyla F.Bahçe hücum alanına yerleşti. 26. dakikada F.Bahçe, Giuliano’nun ayağından gollük pozisyonu kaçırdı.

Kale ağzında topa vuramadı. 33. dakikada da Valbuena’nın pasını Aatif, kaleciyi geçecek şekilde kullanmadı. 43. dakikada ise Konyaspor bir şut çekti ancak Volkan engelledi. İlk yarıda, F.Bahçe’nin 2, Konya’nın da 2 pozisyonu vardı.

Saha zemini iyiydi ama yağış nedeniyle top hakimiyeti konusunda zorluklar vardı. İlk devre için söylenebilecek en önemli şey genç Oğuz’un acemilik yapmaması ve takım oyununa uyum sağlamasıydı.

Maçın ikinci devresinde F.Bahçe gol yakalamak üzere takımı biraz değiştirdi. Genç oyuncu Oğuz çıktı, Soldado girdi. Soldado santrfor pozisyonuna gelirken, Giuliano arkasında oynuyordu.

Maç biraz fi ziki hale gelmeye başladı. Mehmet Topal ve Mehdi kafa kafaya çarpıştı. Mehdi çıktı. 51. dakikada yağmur da kara döndü ve işler daha da zorlaştı. Her iki takım da kapalı ve oldukça sert bir savunma yapıyordu. 59. dakikada Isla’nın rakibe gol pası verir gibi top atmasından sonra Ömer Ali, golü attı ve Konya 1-0 öne geçti.

Kocaman, gol bulabilmek için Alper’i sokup Aatif’ı çıkardı. 66. dakikada Soldado’nun kafasını kaleci kurtardı. Ama 69. dakikada kornerden Mehmet Topal’ın vurduğu kafayla maç 1-1’e döndü. 70. dakikada Soldado, araya girdi ve kalecinin elinden gol pozisyonunu alamadı. 80. dakikada Valbuena’nın şutunu kaleci kolayca engelledi. F.Bahçe gol atmaya çalışıyordu ama pek de becerikli değildi. Son bölümde iki takım da galibiyet için risk alarak saldırmaya başladı. Ancak karşılıklı pozisyonlar heba edildi.

Özellikle Fernandao’nun 90+4’te direkten dönen topu ve Valbuena’nın kaçırdığı gol inanılmazdı. Sonuç olarak F.Bahçe çok kritik bir puan kaybı yaptı.

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?