• $15,8672
  • €16,8474
  • 939.246
  • 2393.61
26 Ağustos 2012 Pazar

Aykut hoca haklı

Bu maç aslında pozisyonlar, goller, dakikalar sayılacak, verilecek bir maç değil. Bu maç aslında ciddi analiz yapılması gereken bir maç.
Maçın gerilimini artıran tarafın da biz medya mensuplarını olduğumuzu söylemek mecburiyetindeyim.
Bazı önyargılarım da var.
Birincisi Aykut Kocaman'ın, Alex'i Moskova'da oynatmama kararı, takım oyunu gözlüğüyle bakanlar için çok doğru bir yaklaşımdı.
İkincisi 'Alex oynatılmalıydı' diyenler bir önceki sezon 4 Avrupa maçında sıfır asist, sıfır golle oynadığını da unutuyorlar.
Diğer vurgulanması gereken şey de, bir oyuncu teknik adamı twitter'den eleştiremez.
Bunları söyledikten sonra F.Bahçe'nin ciddi orta saha problemi olduğunu vurgulayalım. Bu ancak zaman içinde çözülebilecektir. Şu andaki durumda da orta sahayı toparlayan kişi, Cristian'dır.
Nitekim Cristian oyuna girdikten sonra F.Bahçe, G.Antep'i tuş etti.
KRASİÇ BENCİLLİK YAPIYOR
Maç her iki takımın kalecisinin çok iyi oynadığı bir maçtı. Çok sayıda gol kurtardılar. Mücadelenin yüzde 65'inde, G.Antep, F.Bahçe'den daha çok pozisyona girdiğine göre, takımını kurtaran kalecinin aslında Mert olduğunu da vurgulamamız lazım.
Krasic bu maçta son derece hızlı ve etkili bir kanat oyuncusu olduğunu ortaya koydu. Ama topla çok oynuyor, bencil davranıyor ve yapabileceği katkıyı yapamıyor. Kocaman'ın onu değiştirmesi yerindeydi.
Yine ilk 65 dakikada Sow son derece pasifti, maçın sonunda gol atmış olsa da bu vurgulanması gereken bir durum.
Maçın futbol seyri açısından kora kor geçen ve G.Antep'in sayısal olarak daha çok pozisyon yakaladığı bir maç olduğunu da vurgulayalım.
Bizce G.Antep'in kahramanı 10 numaralı İbriçiç'ti. Son vuruşları G.Antep biraz yapabilse farklı skor bile ortaya çıkabilirdi. Ama maçın sonunda F.Bahçe'nin bireysel beceri farkı çok gollü sonuç getirdi. Yine de skor aldatıcı... Biraz daha şansı olsa G.Antep de maçı kazanabilirdi.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister